CFR, Dinamo, Steaua si FC Timisoara in grupele Europa League!

Europa League

UPDATE: Avem 4 echipe in grupele Europa League! Steaua, Dinamo, CFR si Timisoara s-au calificat in faza grupelor.

FC Timisoara a obtinut calificarea directa in grupele Ligii Europa dupa ce a fost eliminata, miercuri, in play-off-ul Ligii Campionilor, cu scorul general de 0-2, in intalnirea cu formatia germana VfB Stuttgart.

Desi parea o misiune imposibila, Dinamo a reusit minunea in Cehia! Elevii lui Bonetti au luptat pana la loviturile de la 11 metri si au reusit o calificare istorica pentru fotbalul romanesc!

Dinamovistii au deschis scorul prin Andrei Cristea. In minutul 58, Marius Niculae a reusit sa inscrie cel de-al doilea gol. De altfel, Niculae a inscris si golul trei al dinamovistilor.

Fanii Stelei i-au macelarit pe caini! "Erau balti de sange in metrou"
Judecătoarea, către mama Robertei, tânăra moartă la 2 Mai: „Ați fost la înmormântarea acesteia?”

La penaltiuri au inscris M. Niculae, Bostina, Torje, Cl. Niculescu, Moti, D. Grigore, D. Kone, Diabate, Molinero - pentru Dinamo, Papousek, Blazek, Vacha, Holenak, Vulin, Dejmek, Dockal, Gebre Selassie - pentru Slovan. Au ratat Zicu (Dinamo), respectiv Gecov si Liska (Slovan).

Steaua a învins, joi, in deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), formatia irlandeza Saint-Patrick's Athletic, in mansa secunda a play-off-ului competitiei. In tur, Steaua s-a impus cu scorul de 3-0.

Pentru Steaua au marcat Banel Nicolita, in minutul 80, si Ochirosii, in minutul 89, in timp ce pentru irlandezi a inscris Cawley, in minutul 57.

CFR Cluj s-a calificat in grupele Ligii Europa, dupa ce a invins, scor 2-1, pe formatia bosniaca FC Sarajevo in play-off-ul competitiei.

Golurile partidei au fost marcate de Y. Kone (40) si Muresan (69), respectiv Avdic (81). CFR a tremurat pe final de meci, desi a condus cu 2-0.

Sarajevo a redus din diferenta si i-a dat emotii serioase echipei lui Muresan pe final, cand putea egala.

Din pacate, echipa FC Vaslui a ratat calificarea in grupele Ligii Europa, dupa ce a fost invinsa in deplasare, cu scorul de 3-0 (0-0), de formatia elena AEK Atena, in mansa secunda a play-off-ului competitiei. In tur, Vasluiul s-a impus cu scorul de 2-1.

FOTO A apărut îmbrăcată așa pe stadion, iar fanii au reacționat imediat
Dinamo scapa ieftin! Amenda si trei etape de suspendare!

UPDATE: Mare noroc pentru clubul de fotbal Dinamo Bucuresti. Amenintat cu excluderea din competitiile europene, dupa violentele de la meciul de saptamana trecuta, si-a primit marti pedeapsa din partea comisiei de disciplina a UEFA.

Fanii Stelei i-au macelarit pe caini!

Joi seara, nu a fost suficient ca fanii dinamovisti au patruns pe teren, oprind astfel partida Dinamo-Slovan Liberec. Huliganii nu s-au oprit la violentele de pe stadion... ele au fost doar preambulul unor adevarate lupte de strada.

Florin Piersic a fost operat, medicii i-au scos proteza de la genunchi. Actorul este la terapie intensivă, în stare stabilă

Florin Piersic a fost operat joi la Spitalul Foișor din București, unde medicii i-au îndepărtat proteza de la genunchi de la care au pornit toate problemele îndrăgitului actor.

Doctorul de la Polizu care a lăsat un bebeluș 12 ore pe o tavă și într-un sac legat, după naștere, e deranjat de acuzații

Doctorul Florian Robe, de la Spitalul Polizu, acuzat că a lăsat un bebeluș 12 ore pe o tavă de oțel, iar apoi într-un sac legat la gură, cere ridicarea sechestrului și consideră că anumite probe din dosar au fost interpretate în defavoarea sa.

Ce spune ministrul Sănătății despre presupusa infectare a lui Florin Piersic în cursul procedurilor medicale

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a declarat joi seara că nicidecum nu se poate vorbi despre o infectare a actorului Florin Piersic în cursul procedurilor medicale.