Microbuz lovit de un TIR, pe DN1. Sapte persoane au ajuns la spital

60204253

Un sofer de TIR a fost la un pas sa omoare la Ghimbav, in judetul Brasov, 16 oameni aflati intr-un microbuz. Barbatul nu a dat prioritate si a lovit in plin vehiculul, iar sapte pasageri au ajuns la spital.


Soferul autotrenului a iesit de pe o strada secundara fara sa se asigure. Calatorii din microbuz povestesc ca au vazut cum cabina imensa a TIR-ului se apropie de ei si si-au dat seama ca urmeaza impactul.

Microbuzul, in care se aflau 15 navetisti, abia plecase din statie cand, de pe o strada laterala, i-a iesit in fata un TIR.

Sase ambulante au sosit la fata locului si au preluat ranitii. Trei dintre pasagerii din microbuz au ramas internati, pentru ca s-au ales cu lovituri serioase la cap si oase rupte.

Soferul microbuzului a scapat nevatamat printr-un mare noroc. A ramas insa fara permis si poate face inchisoare pentru ca sapte oameni au ajuns la spital din cauza lui.

Medicii spun ca cei trei raniti care au ramas internati vor ajunge acasa peste cel putin patru-cinci zile.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Cu ce se ocupă astăzi bruneta care l-a scos din minți pe Gigi Becali
GALERIE FOTO Cu ce se ocupă astăzi bruneta care l-a scos din minți pe Gigi Becali
Citește și...
Turiști români, vizați de o campanie de phishing pe WhatsApp înaintea vacanței: „Foloseşte informaţii reale despre rezervări”

O nouă cercetare arată existența unei campanii de phishing care vizează turiștii români înainte de vacanță. Atacatorii trimit mesaje pe WhatsApp în numele unor hoteluri, folosesc date reale despre rezervări și încearcă să îi păcălească pe turiști.

Un bebeluș de 4 luni a rămas încuiat într-o mașină în Alba Iulia. Un trecător a spart geamul și l-a salvat

Un bebeluș de 4 luni a rămas încuiat, joi, într-o mașină în Alba Iulia, după ce sistemul de închidere al autoturismului s-a activat accidental cu cheile în interior.

Bulgaria scumpește țigările de la 1 august. Mulți români își alimentau viciul de aici, unde erau mult mai ieftine

Țigările din Bulgaria se vor scumpi cu aproape 40 de eurocenți până în ianuarie 2028, o primă majorare din cele trei programate urmând să intre în vigoare de la 1 august 2026. Mulți români își cumpără țigări din Bulgaria, pentru că sunt mai ieftine. 

Recomandări
Politico: Nicuşor Dan se confruntă cu cea mai mare provocare pe măsură ce criza politică se adânceşte

La puțin peste un an după ce președintele moderat al României, Nicușor Dan, a preluat puterea în urma unei confruntări tensionate cu extrema dreaptă, acesta se confruntă cu cea mai serioasă provocare de până acum, scrie POLITICO.

Atac rusesc lângă frontiera României. RO-Alert în nordul județului Tulcea și elicopter militar trimis să monitorizeze zona

Un nou atac cu drone lansat de Federația Rusă asupra unor obiective din Ucraina, în apropierea frontierei fluviale cu România, a declanșat în noaptea de miercuri spre joi măsuri de alertă în județul Tulcea. 

Partidele îi prezintă președintelui soluția la criza politică. Singura certitudine: Guvern minoritar, pro-occidental

Partidele ar urma să prezinte, vineri, preşedintelui Nicuşor Dan soluţia la criza politică, liderii principalelor formaţiuni având mai multe discuţii pe această temă după consultările oficiale de la Cotroceni.