A gasit 40.000 € la gunoi. Acum risca inchisoarea. Afla de ce

×
Publicitate

Luni a inceput la Alba Iulia procesul intr-un caz care in urma cu un an a facut valva in oras. O femeie aruncase la gunoi fara sa-si dea seama o cizma in care sotul sau ascunsese economiile familiei - 40.000 de euro.

Cineva a gasit atunci banii si a si apucat sa cheltuiasca o parte din ei.

A gasit o geanta cu 50.000 de euro, intr-o parcare. Vezi ce a facut cu ea

Cum s-a intamplat totul?

Proprietara banilor facea curatenie de sarbatori si, fara sa-si dea seama, aruncase la gunoi mai multe perechi de cizme vechi, printre care si una in care se afla averea familiei.

In container, a gasit-o o femeie care a incercat sa o vanda in piata de vechituri. N-a reusit si cautand mai atent a dat peste bani.

Bucuria ei enorma a tinut insa numai cateva zile, pentru ca politistii au reusit sa ajunga la ea, dupa ce au refacut pas cu pas traseul banilor pierduti.

Luni, la prima infatisare, femeia care a cheltuit 7.000 de euro din banii oamenilor nu s-a prezentat, asa ca, cel mai probabil, procesul va incepe cu o amanare. Ea este acuzata de insusirea unui bun care nu-i apartine si risca sa stea pana la 3 luni la inchisoare sau sa primeasca o amenda serioasa.

Sotul a pus 40.000 de euro intr-o cizma veche. Harnica, sotia a aruncat-o!
 

Articol recomandat de sport.ro
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Fostul campion al României a ajuns să dea probe la CFR Cluj!
Citește și...
Un acoperiş smuls de vânt a căzut peste o persoană pe o stradă din Târgovişte. A fost cod roșu de vijelii

O persoană a ajuns la spital, luni după-amiază, după ce acoperişul unui bloc din Târgovişte a fost smuls de vântul puternic şi aruncat pe şosea, peste victimă. 

Vacanță transformată în coșmar: Zeci de elevi și profesori au găsit o clădire în construcție în locul pensiunii rezervate

44 de elevi și 4 profesori însoțitori din județul Botoșani au trăit un adevărat șoc după ce au ajuns într-o așa zisă tabără în județul Maramureș. 

Emilia Șercan: ”Adrian Cioroianu este un infractor necondamnat, iar instanța i-a aplicat o sancțiune penală”

Jurnalista Emilia Șercan afirmă că Tribunalul București s-a pronunțat, luni, 29 iunie, în dosarul penal în care Adrian Cioroianu a fost trimis în judecată pentru divulgare de informații secrete sau nepublice.

Recomandări
În plin val de caniculă, mai multe localități din România au raționalizat apa. Locuitorii primesc doar dimineața și seara

Parcurgem două zile de foc, în aproape toată țara, cu valori de până la 41 de grade Celsius și nopți tropicale.

Kelemen Hunor: „Trebuie să răcim temperatura declaraţiilor ca să nu aruncăm ţara în haos”. Ce soluție are liderul UDMR

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat luni că partidele trebuie să răcească temperatura declaraţiilor dacă vor să nu arunce ţara în haos, el menţionând că încă au această ultimă şansă, până la sfârşitul lunii iulie, să se ajungă la o soluţie.

VIDEO. Sorin Grindeanu aruncă vina pentru criza politică pe președintele PNL: ”Cine n-a fost de acord? E Bolojan”

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat că social-democrații au acceptat deja, la Cotroceni, varianta unui guvern format din PSD, PNL și UDMR, dar că blocajul actual în formarea unui nou executiv nu este provocat de PSD, ci de Ilie Bolojan.