A aflat ca sufera de o boala incurabila si a incercat sa se sinucida

×
Publicitate

Gest disperat pentru un fost ofiter din Constanta. Intr-un moment de slabiciune si-a pierdut taria care l-a ajutat in cariera de militar si a incercat sa-si ia viata.


Medicii l-au gasit in stare critica, plin de taieturi pe corp si l-au dus direct in sala de operatie, unde s-au chinuit timp de patru ore sa-l salveze.

Vecinii barbatului de 59 de ani, fost ofiter in armata, l-au gasit in cada, in stare de inconstienta. Apucase sa-si sune iubita inainte sa se incuie in casa. 

Femeia a anuntat imediat pompierii, care au spart usa si le-au deschis calea medicilor. Medicii au facut eforturi mari sa-i salveze viata.

Medicii care l-au operat pe fostul militar spun ca starea lui este buna in acest moment, insa va fi tinut sub observatie in urmatoarele zile. Din fericire, lama cutitului nu i-a atins niciun organ vital. 

Intre timp politistii au inceput o ancheta pentru a vedea ce l-a determinat pe barbat sa recurga la acest gest. Din primele investigatii se pare ca acesta isi facuse un control medical complet in urma caruia a fost diagnostigat cu o boala incurabila. 

Iubita barbatului de 59 de ani spune ca omul n-a vrut sa traiasca mereu sub amenintarea unei morti dureroase, asa ca a preferat sa-si ia zilele.

Articol recomandat de sport.ro
Variantă de antrenor pentru Gigi Becali la FCSB? Tehnicianul a răspuns fabulos: „Să o luăm sincer!”
Variantă de antrenor pentru Gigi Becali la FCSB? Tehnicianul a răspuns fabulos: „Să o luăm sincer!”
Citește și...
Pericol pe A2. Obiecte metalice care pot distruge anvelopele, căzute sau aruncate intenționat pe autostradă. Anunțul CNAIR

Pe Autostrada A2 au fost identificate, în mod repetat, obiecte metalice confecționate artizanal, aflate pe partea carosabilă, avertizează CNAIR prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța.

România, în alertă energetică. Comisia Europeană a declanșat monitorizarea

Comisia Europeană monitorizează situația alimentării cu energie din România și statele vecine, ca urmare a secetei.

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice (PPR). Seceta, clasificată risc critic. Ce măsuri ia statul

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice prevede clasificarea riscurilor la adresa României și măsurile pe care instituțiile statului trebuia să le ia, în funcție de gradul pericolului. Seceta este clasificată ca risc critic.

Recomandări
Criză energetică. Guvernul a adoptat de urgență noi măsuri. În ce interval va putea Transelectrica să taie curentul cu forța

Guvernul a adoptat o serie de măsuri pentru creșterea siguranței Sistemului Electroenergetic Național, în contextul unor eventuale perioade de deficit de energie electrică.

Dunărea crește ușor la intrarea în țară. Ce prognoze au făcut hidrologii pentru următoarele zile

Debitul Dunării, la intrarea în ţară, se situa, vineri, la 1.400 mc/s, însă va exista o tendinţă de creştere până la 1.450 mc/s, la jumătatea săptămânii viitoare, reiese din prognoza publicată de Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor.

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice (PPR). Seceta, clasificată risc critic. Ce măsuri ia statul

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice prevede clasificarea riscurilor la adresa României și măsurile pe care instituțiile statului trebuia să le ia, în funcție de gradul pericolului. Seceta este clasificată ca risc critic.