Vin jucatorii cu "burta goala". Primele masuri pregatite de Miriuta dupa ce a anuntat revolutia la echipa

61482412

Inca doi tineri isi fac debutul. Vasile Miriuta e pus pe fapte mari la CFR. Esecul cu Steaua (0-1) i-a provocat antrenorului o reactie vehementa in ceea ce priveste echipa: "Voi face performanta, dar nu cu cei cu burta plina".

Fostul antrenor al Ceahlaului le-a cerut sefilor unda verde pentru promovarea tinerilor si a precizat ca CFR poate ajunge sa faca performanta si cu salarii mai mici.

Paszkany a recunoscut ca este gata sa cedeze o parte din actiunile de la club. Problemele financiare cu care se confrunta echipa i-au venit insa manusa lui Miriuta, care poate astfel scoate din joc o parte dintre jucatorii cu salarii mari si care nu au dat satisfactie in ultima vreme. Antrenorul s-a aratat deranjat de infrangerea cu Steaua si este de asteptat ca primul '11' sa se schimbe, cu atat mai mult cu cat CFR Cluj inca nu a reusit sa castige niciun meci in mandatul actualului antrenor.

“Sefii mei stiu mai bine de demitere, eu nu am ce sa imi reprosez. Eu vin aici mereu la opt jumatate dimineata si plec la sapte seara si imi fac treaba cum cred mai bine. Dupa esecul cu Steaua am primit numai mesaje pozitive de la sefi, ca vom merge inainte”, a spus Miriuta in cadrul unei conferinte de presa.

"Jucatorii care au intrat pe parcurs nu ne-au ajutat in joc, nu au adus niciun plus. Din pacate am pierdut pe o greseala pe care nu poti s-o faci. Trebuie sa facem o reconstructie in jurul lui Felgueiras, Cadu, Camora si altii ca ei. Imi pare rau ca l-am scos pe Negrut la pauza", a spus Miriuta.

Tehnicianul cauta vineri prima victoria la CFR, in deplasare la Corona. “Va fi un meci greu deoarece Corona nu merita locul pe care este, a facut un meci bun si cu Dinamo. Vom face tot posibilul sa batem, asteptam cu totii o prima victorie”, a mai declarat acesta.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Nicușor Dan, mesaj ferm către partide, după verdictul Moody's: „Să renunțe la agendele politice şi la discursul electoral”

Președintele Nicușor Dan a salutat decizia Moody’s de a menține ratingul României la „Baa3”, afirmând că agenția a confirmat progresele făcute în ultimul an pentru echilibrarea finanțelor publice și reducerea cheltuielilor.

Moody’s păstrează ratingul României în categoria „recomandat investiţiilor”, cu perspectiva negativă. Reacția lui Nazare

Moody's a menţinut, vineri, ratingul atribuit României la "Baa3", cu perspectivă negativă, se arată într-un comunicat al agenţiei de evaluare financiară.

Dunărea rămâne la Cernavodă la nivelul din 3 august. În Ungaria, debitul a crescut cu 6 centimetri în ultimele 3 zile la Paks

După zile de așteptare și amânări repetate, ieri după-amiază a început operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje, în apropierea brațului Bala de pe Dunăre.