Doi soti si fiul lor de 13 ani au ajuns azi-noapte de urgenta la Spitalul din Bistrita

×
Publicitate

Se pare ca cei trei s-au intoxicat cu monoxid de carbon, dupa ce au dat drumul la soba, sa se incalzeasca.

Fiul cel mare a fost cel care si-a gasit fratele si parintii lesinati si a sunat dupa ajutor. Tanarul s-a speriat ingrozitor cand si-a gasit fratele mai mic, de 13 ani, si mama prabusiti in casa. A reusit sa vorbeasca doar cu tatal sau, care i-a cerut disperat ajutor.

Tanarul a sunat la 112 si doua ambulante au venit de urgenta. Medicii au reusit sa ii stabilizeze pe cei 3, dar au hotarat ca ii vor tine in spital cateva zile in spital, pentru mai multe investigatii.
 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Targul traditional de caciuli de la Blaj isi deschide portile

Cine vrea sa se echipeze de iarna trebuie sa faca pe 6 decembrie un drum pana la Blaj, unde se tine targul caciulilor.

Parintii unei femei din Alba nu mai stiu nimic de soarta ei de o luna

Femeia plecase la munca in Italia, iar in 3 noiembrie ar fi trebuit sa vina acasa. Rudele au citit insa ingrozite ca ar fi fost ucisa de iubitul ei italian, dar nici autoritatile romane, nici cele italiene nu le-au spus nimic despre soarta ei.

Nu-i dracul atat de negru. CFR trebuie sa profite de defensiva perisabila a lui United

Dupa ce a marcat un gol in poarta "diavolilor" in Gruia, CFR ul trebuie sa incerce si sa spere la mai mult pe "Old Trafford", iar tentativa nu pare lipsita de sorti de izbanda.

Recomandări
Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.