Video. Momentul în care o femeie din Roman este jefuită în scara blocului

×
Publicitate

Hoţii de buzunare au o mare dexteritate, iar victimele nu sunt prea atente. Aşa a rămas fără telefon mobil o femeie din Roman județul Neamț.

O cameră de supraveghere amplasată la intrarea într-o scară de bloc a surprins momentul în care un bărbat o urmărește până la intrare și, aproape pe nevăzute, îi ia telefonul din buzunar.

Totul s-a petrecut atât de rapid, încât victima și-a dat seama că a fost jefuită abia când a ajuns în casă.

Polițiștii îl caută acum pe făptaș. Cine îl recunoaște este rugat să sune la 112 sau să meargă la cea mai apropiată unitate de poliție.

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | S-a ”încurcat” cu starul lui Real Madrid pentru a pune mâna pe un ”suvenir”
GALERIE FOTO | S-a ”încurcat” cu starul lui Real Madrid pentru a pune mâna pe un ”suvenir”
Citește și...
Sute de oameni au protestat de Ziua Europei în București. Marșul s-a încheiat în Piața Victoriei. GALERIE FOTO

Câteva sute de persoane participă, sâmbătă seară, la manifestaţia de Ziua Europei de la Bucureşti, în Piaţa Victoriei, unde au ajuns după un marş început în Piaţa Universităţii. 

Bărbatul care a atacat o fată de 12 ani cu o șurubelniță s-a judecat în trecut cu familia ei. Era nemulțumit de sentință

Bărbatul care a atacat cu o șurubelniță o copilă de 12 ani pe o stradă din Alba Iulia a fost reținut. Suspectul s-a judecat în trecut cu familia victimei, după ce a blocat o stradă de acces din cartier. Acum, este acuzat de tentativă de omor.

Un cetățean rus a fost expulzat din Romania după ce a fost declarat pericol pentru securitatea națională

Cetățeanul rus declarat indezirabil de Curtea de Apel București pentru rațiuni de securitate națională a părăsit România.

Recomandări
Scenariile pentru noul guvern împart scena politică. Liderii PSD și PNL s-au atacat prin mesajele de pe rețelele sociale

Ziua Europei nu a calmat spiritele pe scena politică. 

Ce urmează după căderea Guvernului Bolojan. Cristian Pîrvulescu: „Fie un guvern minoritar, fie unul tehnic de serviciu”

Politologul Cristian Pîrvulescu a comentat, sâmbătă, mesajul transmis de președintele Nicușor Dan după căderea Guvernului Bolojan, afirmând că din acesta reiese lipsa unei înțelegeri politice clare între partide.

Trump ar vrea să mute trupele americane din Germania în Polonia. Decizia ar putea redesena prezența militară a SUA în Europa

Preşedintele SUA, Donald Trump, a declarat că „ar putea” muta trupele americane din Germania în Polonia, în contextul în care Pentagonul se pregăteşte să retragă aproximativ 5.000 de soldaţi americani din Germania în cursul anului viitor, scrie POLITICO.