Unul dintre răniții de la Petromidia contrazice compania, care anunța că se simte bine și va fi externat în curând

62199451

Unul dintre răniții din urma exploziei de la Petromidia spune că nu se simte bine, așa cum a anunțat compania într-un comunicat transmis duminică.

Tânărul de 27 de ani a scris pe Facebook un mesaj în care dă detalii despre starea sa de sănătate.

“Nu știu cine oferă aceste informații, dar sunt total eronate. Eu abia ma pot ridica din pat (Cu sacrificii foarte mari și ajutor din partea asistentelor), să merg până la toaletă și ei deja oferă informații că îmi revin foarte repede și mai am putin și joc și fotbal.

O fractură de os nu se reparî în 4 zile. Să va fie rușine !!! Semnat tânărul de 27 de ani”, a scris acesta pe contul său de Facebook.

UPDATE 12:55 - Într-un comunicat transmis, luni la amiază, de  KMG International, reprezentanții companiei spun că: "Referitor la colegul nostru internat în Spitalul Județean Constanța, potrivit specialiștilor, starea lui este bună.

Informațiile sunt în concordanță cu cele declarate reprezentanților companiei de familia pacientului și de medici. Suntem alături de acesta și ne vom asigura că va beneficia de cele mai bune tratamente pe perioada spitalizării, dar și după externare".

Duminică, într-un comunicat despre starea răniților, Rompetrol - KMG International spune că tânărul de 27 de ani “a început să meargă si se recuperează rapid dupa intervenția chirurgicală de vineri seară. Cadrele medicale de la Spitalul Judetean Constanta estimează că in perioada urmatoare acesta va fi externat”.

Vineri, o explozie puternică, urmată de un incendiu, a avut loc la Rafinăria Petromidia. În urma acesteia, un angajat a murit și mai mulți au fost răniți. Doi dintre răniți vor fi transferați în străinătate pentru tratament.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Accident grav în Drăgănești. 5 persoane au murit și alte 3 au fost rănite. A fost activat Planul Roșu

Cinci persoane au murit şi trei au fost rănite într-un accident produs în noaptea de duminică spre luni în localitatea Drăgăneşti Vlaşca, fiind activat Planul Roşu.

Peste 150 de câini şi pisici, sterilizate gratuit, într-un sat din Mureș, de voluntarii unei asociații

A fost forfotă mare la căminul cultural dintr-un sat din Mureș, unde 150 de animale de companie au fost sterilizate, gratuit, în weekendul abia încheiat.

Incendiu puternic în județul Alba. Un adăpost de animale, o magazie de lemne și un șopron, cuprinse de flăcări uriașe

Un adăpost de animale, o magazie de lemne și un şopron din Vadu Moților, judeţul Alba, au fost mistuite de flăcări uriașe.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.