Tânăr aflat sub medicamentație, dispărut de acasă. Mesajul disperat al mamei

×
Publicitate

O femeie din Oradea îşi caută, cu disperare, fiul, plecat de acasă de două zile. Daniel are 23 de ani, iar starea lui fizică şi psihică necesita medicaţie zilnică.

Mama tânărului a făcut un apel pe o reţea de socializare şi, luni dimineaţă, câteva zeci de persoane, prieteni dar şi necunoscuţi cu suflet bun, l-au căutat împreună. Deocamdată fără succes.

Alarma a fost dată de mama lui Daniel.

Dani se plimba mult în ultimele săptămâni. Vineri a plecat la ora 12 de-acasă şi nu s-a mai întors. Până acum totdeauna venea până la 9-10 acasă. Rugămintea mea este, deci este sleit, s-ar putea să stea undeva pitit, nu-i sigur că vorbeşte cu oamenii”, a transmis Andreea Tamaș, mama lui Daniel.

Femeia este speriată, mai ales pentru că fiul ei era sub tratament, iar lipsa medicamentelor îl poate afecta foarte tare.

Este sub medicaţie şi nu şi-a mai luat medicamentele, deci acuma este confuz şi speriat, cu siguranţă. Dacă ştiţi ceva, sunaţi la poliţie, vă rog, sau la numărul meu sau pe Facebook”, este rugămintea mamei tânărului dispărut.

În disperare de cauză, mama lui Daniel a făcut un apel pe o reţea de socializare, iar în ajutor i-au sărit zeci de oameni.

Când a plecat de acasă, Daniel purta un hanorac gri cu glugă, blugi în nuanță muștar și pantofi sport. Tânărul are 1,84 m înălțime, 53 kg., constituție slabă şi păr şaten, tuns scurt. Cine are relaţii despre el, este rugat să sune la 112.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
România va pierde peste trei milioane de locuitori în următoarele decenii. Declinul a fost oprit de imigranți în ultimii ani

Scăderea populației nu mai poate fi oprită, iar România va ajunge la 15,6 milioane de locuitori în 2080. Este semnalul de alarmă tras de specialiștii în demografie, care susțin că societatea se va schimba profund în următoarele decenii.

Reacția femeii care amenința că-și face rău, când Poliția i-a intrat pe geam, la etajul 7: „Sunt bolnavă de inimă”

Trupele speciale ale Poliției Capitalei au fost chemate să intervină la un caz neobișnuit. O femeie amenința că își va face rău, însă îl ținea captiv și pe partenerul ei. 

Avertismentul ROMATSA după ce i-au fost blocate conturile la cererea Pfizer: Mai poate funcționa doar câteva săptămâni

Solicitarea Pfizer de blocare a tarifelor încasate de Administraţia Română a Serviciilor de Trafic Aerian (ROMATSA) R.A prin intermediul Eurocontrol ar putea genera mari probleme operatorului român.

Recomandări
Cum a ajuns un pasager să fie aspirat prin hubloul avionului după ce s-a spart geamul. „Jumătate din corpul lui era în afară”

S-a instalat panica pe un zbor dinspre Grecia spre Germania. Un pasager a fost tras prin hubloul avionului după ce geamul s-a spart în zbor. 

Când ar putea Republica Moldova să intre în Uniunea Europeană. Estimarea fostului negociator-șef al României la UE

Fostul negociator șef al României cu Uniunea Europeană, prof. dr. Vasile Pușcaș, a declarat că Republica Moldova ar putea să încheie toate capitolele de negociere cu UE până în 2028.

Motivele pentru care a fost eliberat condiționat Cătălin Cherecheș. Cum a ajuns să iasă din închisoare înainte de termen

Fostul primar al oraşului Baia Mare, Cătălin Cherecheş, a ieşit din închisoare. A fost eliberat condiţionat, după ce a executat aproape trei sferturi din pedeapsa de cinci ani primită în 2023 pentru luare de mită.