S-au deschis târgurile de sărbători, în București. Cum arată bradul din Piața Constituției

×
Publicitate

Gri şi zgomotos în tot restul anului, Bucureștiul a fost atins de magie. Principalele bulevarde din oraș sunt scăldate în lumină, şi s-au deschis toate târgurile de sărbători.

Cel mai mare este în Piața Constituției.

Larisa Antal, corespondent PROTV: „Totul este colorat, împodobit frumos, s-a adunat o mulțime impresionantă de oameni care să se bucure de aceste momente. Este plin și de căsuțe, unde se poate găsi de toate, iar cozile cele mai mari sunt la cele cu mâncare și băuturi calde. La târgul din Piața Constituției au fost amenajate nu mai puțin de 133 de astfel de spații. Pentru împodobirea bradului impresionant de aici, organizatorii au folosit nu mai puțin de 70.000 de beculețe, 6.000 de globuri, sute de steluțe decorative, și 800 de metri de beteală aurie.”

Mai multe detalii, în VIDEO.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Cutremurător: brazilianca Mara Flavia Araujo a murit în timpul cursei Ironman, la doar 38 de ani
GALERIE FOTO | Cutremurător: brazilianca Mara Flavia Araujo a murit în timpul cursei Ironman, la doar 38 de ani
Citește și...
Incendiu pe platforma fostului Combinat siderurgic din Hunedoara. Sunt degajări mari de fum

Un incendiu de resturi vegetale şi deşeuri de lemn, cu o mare degajare de fum, a izbucnit, luni seara, pe platforma fostului combinat siderurgic din municipiul Hunedoara, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă.

Presa internațională, despre criza din Guvernul României: „Va declanşa luni de instabilitate. Îngrijorează investitorii”

Partidul Social Democrat din România (PSD), principala forţă parlamentară a ţării, a decis luni să îşi retragă sprijinul politic pentru prim-ministrul liberal Ilie Bolojan, decizie relatată pe larg de agenţiile internaţionale de presă, care anticipează o perioadă de criză şi instabilitate.

Gelu Duminică: „Maturitatea politică face diferența între haos și echilibru. Fix ceea ce nu avem”

Sociologul Gelu Duminică afirmă, luni seară, că, în perioade de instabilitate populaţia devine mai anxioasă şi mai vulnerabilă la mesaje emoţionale, iar ”deciziile greşite ale clasei politice au efecte mult mai rapide şi mai severe asupra societății”.

Recomandări
„Momentul adevărului”: 97,7% „pentru” și 2,3% „împotrivă”. PSD iese din Guvern și declanșează criza politică în România

PSD a votat luni seară în proporție covârșitoare pentru ieșirea din Guvernul Ilie Bolojan și declanșează astfel oficial criza politică în România.

Bolojan nu demisionează, după ieșirea PSD din Guvern: ”Decizie complet greșită și iresponsabilă față de România”

Ilie Bolojan consideră ”complet greșită și iresponsabilă” decizia PSD de a se retrage din Guvern. Bolojan a anunțat că va continua să își exercite mandatul de premier. 

România în blocaj politic. Între moțiunea de cenzură a PSD și riscul anticipatelor. Cum se va tranșa lupta pentru putere

Confirmă chiar președintele - România a intrat într-o criză politică de amploare, iar în acest moment nu se întrevăd soluții ușoare pentru a depăși impasul.