Pericol de avalanse pe Transalpina. Autoritatile au inchis soseaua din cauza zapezii de aproape 2 metri

×
Publicitate

Este pericol de avalanse pe Transalpina. De aceea, autoritatile au decis sa inchida soseaua cea mai inalta din Romania, chiar in perioada Sarbatorilor Pascale.

Motivul ar fi zapada, care s-a asternut in cantitati mari, de aproape 2 metri. Ba mai mult, meteorologii avertizeaza ca ninsorile nu se vor opri aici.

Cel mai probabil, circulatia pe Transalpina va fi redeschisa abia in iunie.
 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Teava de gaz sparta de un camion scapat de sub control, in Baia Mare. Soferul spune ca nu era la volan

Un incident mai putin obisnuit a avut loc pe o strada din Baia Mare. Un camion de mare tonaj a scapat de sub control imediat dupa ce soferul a coborat din el.

Presedintele Klaus Iohannis si premierul Dacian Ciolos, dati in judecata. Laszlo Tokes ii acuza ca au incalcat Constitutia

Laszlo Tokes ii da in judecata pe presedintele Klaus Iohannis si pe premierul Dacian Ciolos, dupa ce i-a fost retrasa decoratia Ordinul Steaua Romaniei.

Management in stil TVR: Rate de leasing platite degeaba, sefi care-si gasesc de lucru prin alte institutii

 Un raport intern al TVR referitor la un contract costisitor de leasing incheiat acum un an si jumatate arata nereguli in administrarea banilor Televiziunii publice.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.