O fată de 14 ani din Vrancea a dispărut. A spus că pleacă la un prieten, dar nu a mai revenit

62316503
News.ro

Poliţiştii din Vrancea au declanşat ample căutări după ce o fată de 14 ani a plecat de acasă, initial la un prieten, şi nu a mai revenit la domiciliu.

Nici familia şi nici cunoscuţii adolescenţei neavând informaţii cu privire la locul în care aceasta s-ar putea afla, scrie news.ro.

Conform IPJ Vrancea, fata de 14 ani a plecat de acasă, la un prieten, în data de 11 ianuarie şi până la această oră nu a revenit la domiciliu.

Joi, mama adolescenţei a cerut ajutorul poliţiştilor, care au început ample verificări în localitatea Paltin, dar şi pe dealurile din zonă.
”Astăzi, ora 09.06, poliţiştii vrânceni au fost sesizaţi prin SNUAU 112, de către mama tinerei, cu privire la faptul că fata sa nu a revenit la domiciliu. În acest moment, 7 poliţişti, 5 reprezentanţi S.V.S.U. Vrancea, precum şi lucrători din cadrul I.J.J., I.S.U. şi Salvamont Vrancea efectuează căutări pe raza comunei Paltin, în vederea depistării cât mai rapide a minorei ”, transmite IPJ Vrancea.

Poliţiştii transmit că cei care pot furniza informaţii cu privire la persoana dispărută să se adreseze celei mai apropiate unităţi de poliţie sau să apeleze numărul unic de urgenţă 112.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Profesoară din Cluj despăgubită cu 30.000 de lei pentru bullying din partea a doi elevi. Părinții au mințit în instanță

O profesoară din Cluj Napoca va primi despăgubiri din partea părinților a doi copii care au denigrat-o pe Internet.

Un camion s-a blocat în Pasajul Unirii, după ce șoferul nu a respectat limita. I-au fost dezumflate roțile ca să-l scoată

Un camion s-a blocat în Pasajul Unirii, joi, pe sensul dinspre Bulevardul Mărășești către Piața Universității.

A murit Aurel Mitran, fost manager al unor artiști și formații precum Holograf, Iris, Compact sau Alexandru Andrieș

A murit Aurel Mitran, unul dintre cei mai importanţi impresari şi producători de spectacole, manager al unor formații și artiști precum Holograf, Iris, Compact, Nicu Alifantis, Alexandru Andrieş sau Laura Stoica. 

Recomandări
Nicușor Dan s-a întâlnit la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA. A mâncat la popotă alături de soldați | FOTO

Nicușor Dan s-a întâlnit duminică la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA și a mâncat la popotă, alături de soldații americani, potrivit Administrației Prezidențiale.

Cum apare pe hărți Lacul Ontario, redenumit America de Trump. Cel mai puternic om al lumii a trecut acum la gâștele canadiene

Lacul Ontario apare începând de duminică drept Lacul America pe hărțile Google destinate utilizatorilor din SUA, pentru restul lumii el rămând cu denumirea sa corectă. După schimbarea numelui lacului, Trump a trecut acum la gâștele canadiene.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.