Ministrul Justitiei vrea ca detinutii sa fie eliberati conditionat mai devreme, insa cu o conditie
Convins ca nu doar prin gratiere golim puscariile, ministrul Justitiei, Tudorel Toader, a anuntat ca va propune ca detinutii sa poata fi eliberati conditionat mai devreme decat se intampla prezent.
Ministrul Justitiei pune si o conditie: sa fie atent monitorizati si sa fie obligati sa poarte bratari de supraveghere. Tudorel Toader nu a anuntat cand va putea intra in vigoare aceasta propunere si, mai ales, cum va fi rezolvata problema sistemelor electronice de urmarire.
Tot ministrul a anuntat ca intentioneaza sa construiasca doua puscarii si sa le extinda si reabiliteze pe cele existente.
Etichete: eliberare condiționată, ministrul justitiei, penitenciare, tudorel toader,