Hoț prins la furat după ce înainte cu o zi a dat lovitura în acelaşi loc

×
Publicitate

Sperând că ulciorul merge de două ori la apă, un bărbat din Târgu Mureş a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-un depozit un videoproiector şi câteva unelte, după ce înainte cu o zi furase din acelaşi loc o boxă.

Patronul a descoperit primul furtul când a verificat camerele de cameră de supraveghere. Patronul a vizionat imaginile şi a văzut cum hoţul pleacă cu o boxă destul de scumpă. Aşa că a decis a doua zi să meargă la depozit pentru că acolo mai avea bunuri de valoare şi s-a temut că poate hoţul se va întoarce. Aşa s-a şi întâmplat.

Când a intrat în clădire, acelaşi bărbat care luase boxa stătea pe hol liniştit. Patronul l-a salutat politicos însă a ieşit afară şi a chemat poliţia. Ofiţerii au descoperit că hoţul ambalase deja şi alte lucruri şi era gata să plece cu ele. A fost imediat încătuşat iar acum este cercetat pentru furt.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Două minore din Brăila ar fi fost violate pe un câmp din Brăila. 4 suspecți reținuți

Două adolescente în vârstă de 16 şi, respectiv, 17 ani au reclamat că ar fi fost violate noaptea trecută de trei tineri, pe un câmp aflat la circa 10 kilometri de municipiul Brăila.

Mihai Șora, primul care a intrat în Sala Tronului."Adânc îndurerat, la moartea Regelui inimii mele"

Filosoful Mihai Şora a intrat primul, miercuri seară, în Sala Tronului ca să-i aducă un omagiu Regelui Mihai

Femeia acuzată că a omorât o tânără la metrou, transferată la Spitalul Penitenciar Jilava

Magdalena Şerban, femeia acuzată că a omorât o tânără după ce a împins-o pe şinele de metrou, a fost transferată din arestul Poliţiei Capitalei la Spitalul Penitenciar Jilava.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.