Disparițiile din Caracal. Suspectul Gheorghe Dincă era deja cercetat în alt dosar

62065550
Pro TV

Suspectul din cazul fetiţei dispărute la Caracal, Gheorghe Dincă, este cercetat de DIICOT într-un dosar de trafic de persoane, a anunţat vineri procurorul general Bogdan Licu.

Licu a declarat la un post TV că Gheorghe Dincă, bărbatul din Caracal suspectat că a ucis-o pe Alexandra Mihaela Mâceşanu, o adolescentă în vârstă de 15 ani, este cercetat într-un dosar de trafic de persoane, în care este un cerc mai mare de suspecţi.

Procurorul general a afirmat că iniţial cercetarea a fost începută de o altă unitate de Parchet, după care a fost declinată către DIICOT.

Conform lui Bogdan Licu şi dosarul referitor la dispariţia adolescentei de 15 ani ar putea fi preluat tot de DIICOT.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Disparițiile din Caracal. Procurorul general cere verificări la Parchet

Procurorul general, Bogdan Licu, a dispus verificări la Parchetul de pe lângă Judecătoria Caracal privind modul în care s-a realizat supravegherea activităţii de cercetare penală în cazul adolescentei de 15 ani care ar fi fost ucisă de un bărbat.

Contracandidatul lui Kovesi explică de ce nu s-a retras încă din cursă

Jean-Francois Bohnert, candidat pentru postul de procuror-şef european alături de Laura Codruţa Kovesi, a declarat pentru Politico că rămâne în cursă pentru a nu fi necesară reluarea procedurii de desemnare a ocupantului acestui post.

Momentul în care un şofer distruge o staţie de autobuz şi fuge. Poliţia l-a dat în urmărire

O primărie din Hunedoara încearcă să identifice pe reţelele de socializare un individ care a distrus o staţie de autobuz. Incidentul a fost suprins de o cameră de supraveghere, iar acum autorităţile vor să îl pună la plată pe şofer.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.