Copil de 2 ani, victima in scandalul mamei cu concubinul ei. Baiatul a ajuns la spital cu leziuni la cap

×
Publicitate

  Un copil de 2 ani a ajuns in stare grava la spital, dupa ce ar fi fost lovit cu cruzime de iubitul mamei. Cel mic ar fi cazut victima
in scandalul dintre cei doi si a suferit leziuni grave la cap.

Medicii, chemati de urgenta, au gasit-o pe mama la marginea satului, tinandu-si in brate copilul, aproape inconstient. El a fost transportat in stare grava cu elicopterul la Spitalul de Neurochirurgie din Iasi.

Femeia traieste de cativa ani cu suspectul. Ea are 2 copii, dintr-o alta relatie, iar el are 3. Cei mici nu se prea inteleg intre ei, motiv pentru care si femeia se cearta des cu iubitul ei.

Problema cea mai mare ar fi insa fostul partener al femeii, tatal copiilor, care i-ar fi cerut sa se intoarca la el.

Cuprins de furie si gelozie actualul iubit ar fi inceput sa o loveasca si pe ea, si pe baietelul ei de 2 ani.

Speriata, si ranita, femeia si-a luat copilul in brate si a fugit. Le-a cerut, disperata, ajutorul vecinilor, si a sunat la 112. Echipajul de la salvare a gasit-o la marginea satului, cu cel mic langa ea, aproape inconstient.

Copilul a fost dus initial la Spitalul din Roman, unde a fost imediat supus unor investigatii.

Pentru ca era intr-o stare foarte grava, medicii au decis sa-l trimita la Iasi.

Acolo a fost supus altor analize amanuntite, iar doctorii au reusit, intr-un final, sa-l stabilizeze. Acum se afla in afara oricarui pericol.

Vineri, cel mic va fi mutat la sectia de Pediatrie a Spitalului de Copii Sfanta Maria, unde va sta internat cateva zile.

Barbatul, care i-ar fi agresat pe mama si pe copil, a fost audiat de politisti, insa nu si-a recunoscut fapta. El a declarat ca doar s-a certat cu iubita lui.

Politistii continua ancheta si urmeaza sa stabileasca ce s-a intamplat de fapt.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Mai multe spatii comerciale din Capitala, distruse de flacari. Totul ar fi pornit de la cablurile de electricitate

Un incendiu puternic a inghitit mai multe spatii comerciale din Prelungirea Ghencea, in Capitala. Flacarile s-au extins cu repeziciune de la un magazin la altul si nu e de mirare ca s-a intamplat asa, pentru ca toate erau lipite.

Accident grav in Neamt. Un tanar de 19 a murit dupa ce o bucata de metal i-a strapuns masina

Lipsit de experienta, un tanar de 19 ani din Neamt si-a pierdut viata intr-un accident teribil. Abia isi luase masina si a vrut sa-si plimbe prietenii, insa la intrarea pe un pod a derapat si a intrat in parapetul care desparte cele doua sensuri.

Eliza Iliescu, la 9 ani. Ce isi doreste cea mai batrana mama din Romania pentru fetita ei

Eliza Iliescu a implinit joi noua ani. Mama ei, Adriana Iliescu, a intrat in "Cartea Recordurilor" dupa ce a nascut-o la varsta de 67 de ani.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.