Cezar Magureanu a cerut judecatorilor ridicarea interdictiei de a parasi tara

×
Publicitate

Senatorul de Giurgiu Cezar Magureanu incepe saptamana cu un drum la instanta suprema.

Parlamentarul le-a cerut judecatorilor sa ii ridice interdictia de a parasi tara, impusa de procurorii de la Crima Organizata in dosarul in care este suspectat ca a sprijinit una dintre cele mai prolifice grupari de evazionisti din tara.

"Totul este un circ", a declarat senatorul in fata salii de judecata.

Magureanu a mai spus ca este nevinovat si ca acesta este motivul pentru care a cerut ridicarea interdictiei.

Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
Un polițist din Câmpina și-a amanetat de mai multe ori laptopul de serviciu. Ce a urmat

Un poliţist din cadrul Inspectoratului Judeţean de Poliţie (IJP) Prahova a fost pus la dispoziţie după ce şi-a amanetat laptopul de serviciu, în acest caz fiind deschisă şi o procedură disciplinară.

Imagini rare filmate în Suceava: ”Pe cine aţi paria între un urs şi un mistreţ?”. Finalul e cu totul surprinzător | VIDEO

Pădurarii din Suceava au surprins în imagini o întâlnire rară între un urs şi un mistreţ, în apropierea unei hrănitori amenajate într-o pădure din judeţ.

Recensământul național al clădirilor vulnerabile la cutremur. Ce este „raportul fotografic” și cum se desfășoară

Primăria Capitalei a început să evalueze clădirile din centrul orașului, care pot avea probleme în cazul unui cutremur. Proprietarii nu plătesc nimic, iar verificările durează doar câteva minute și se fac din stradă de o echipă de ingineri.

Recomandări
Polițe RCA false pe străzile din România. O brokeriță recunoaște: „Luam ce mai aveam de plată, aveam bănci”. Reacția ASF

Un autoturism din patru circulă fără asigurarea obligatorie numită RCA. Dar situația din trafic este și mai gravă: unele mașini au polițe false de asigurare.

Sorin Grindeanu: Nu ştiu dacă până la 1 septembrie vom avea un Guvern

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a afirmat luni că îi este greu să spună dacă până la începutul sesiunii parlamentare, la 1 septembrie, se va instala un nou Guvern.

Rusia pierde capacități uriașe de rafinare după atacurile cu drone ale Ucrainei. Benzina devine tot mai scumpă

Dronele ucrainene au scos din funcțiune aproape jumătate din capacitatea de rafinare a petrolului a Rusiei. Țintesc rafinării, petroliere, depozite și logistica aprovizionării cu carburant, atât pentru populația civilă, cât și pentru armată.