Romanii au talent: Valentin, din spalator de masini a ajuns cantaret de top

×
Publicitate

Valentin, un baiat modest care lucreaza intr-o spalatoria auto, a incercat sa isi schimbe soarta la "Romanii au talent". Si a reusit cand a inceput sa cante atat de frumos, incurajat de oamenii din public. Multora le-au dat lacrimile de emotie.

Valentin a reusit sa ridice sala in picioare. Desi toti ai lui canta, tanarul in varsta de 23 de ani nu a studiat muzica. Acum, cu atat mai putin, pentru ca are un copil mic. Pentru bani, s-a angajat la o spalatorie.

"Daca as castiga marele premiu, mi-as cumpara o casa unde sa locuiesc impreuna cu familia mea", spune el.

Pana atunci, cei trei membri ai juriului au hotarat ca este suficient de talentat incat sa mearga in etapa urmatoare. In culise, tatal lui a plans de bucurie.

Si trupa Freaquency a impresionat publicul de la ''Romanii au talent''. Miscarile spectaculoase ale celor 9 baieti, dar si coregrafia lor originala le-au asigurat un loc mai departe in competitie.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
Doi frați de 3 și 7 ani au ridicat publicul în picioare aseară la Românii au talent. Ediția a fost lider absolut de audiență

Aseară, într-o ediție plină de emoție autentică, bucurie pură și talente rar întâlnite, un moment pus în scenă de doi copii de 3 și 7 ani a impresionat juriul și i-a determinat pe Smiley și Pavel Bartoș să apese butonul auriu.

Un spectacol impresionant de lasere, muzică și dans l-a convins pe Andi Moisescu să apese butonul auriu

Aseară, scena Românii au talent a pus sub lumina reflectoarelor momente spectaculoase, povești impresionante și emoții autentice.

Începe „Românii au Talent”, sezonul al 16-lea, de la ora 20:30, la PRO TV și pe VOYO. Surprizele show-ului

Vineri seară, de la ora 20 si 30 de minute, revine la PRO TV și pe VOYO cel mai iubit show de televiziune, „Românii au talent”.

Recomandări
Răspunsul lui Ilie Bolojan pentru sindicaliștii nemulțumiți: Nu va scădea niciun venit și vor fi oferite compensații

Legea salarizării pierde încă un partener de dialog. După boicotul anunțat de Sanitas și cele trei mari federații din Educație au refuzat să participe la consultările organizate de Ministerul Muncii.

Criză de personal în spitale. Guvernul a deblocat doar 22 de posturi din cele 7.600 cerute de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății a cerut deblocarea a peste 7.000 de posturi în spitalele din toată țara, însă Guvernul a aprobat, deocamdată, doar 22.

Moment istoric pentru industria de Apărare. Cum arată blindatele Cobra II „made in România” care au fost livrate Armatei

Primele 12 blindate Cobra II, fabricate integral în România, au ieșit pe poarta uzinei de la Mediaș și sunt livrate Armatei Române. Fac parte dintr-un contract de peste o mie de vehicule, care vor intra în dotarea militarilor noștri.