Interviu cu Cristian Gog. Iata-l cum face, pas cu pas, unul din trucurile sale VIDEO

×
Publicitate

Cristian Gog, iluzionistul care a castigat concursul “Romanii au talent”, a aratat, in direct, la emisiunea lui Catalin Maruta, Happy Hour, cum sunt realizate trucurile lui.

Contestat fiind de numeroase voci, Cristian Gog a explicat in ce consta marea lui arta. “Eu nu fac iluzionism cu flacari sau cu iepurasi. E altceva... Incerc sa creez iluzie cu ajutorul cuvintelor si pentru ceea ce fac folosesc tehnici de baza din iluzionism”, a spus Cristian Gog in emisiunea lui Catalin Maruta.

Juriul de la "Britain's Got Talent" a inceput sa planga cand l-a auzit cantand! Asculta vocea extraordinara a baiatului din Anglia care a ridicat toata sala in picioare

El a mai spus ca ii face pe oameni sa creada ceea ce vrea el si sa ii convinga ca el are dreptate.

Cristian Gog
Referindu-se la comentariile rautaciosilor care au spus ca trucurile lui sunt luate de pe internet, Cristian Gog a spus: “Oricine are acces la informatie. Dar e ca si cum ti-as pune in fata o partitura de Beethowen. Poti s-o canti? Nu cred. Informatia o are oricine, dar trebuie sa stii cum sa te folosesti de ea. Intre ghilimele fiind spus, trucurile mele sunt ieftine, pentru ca folosesc doua hartii, un marker, monede, agrafe”, a spus “mentalistul” Cristian Gog.

El a explicat ca practica mentalismul, o ramura a iluzionismului, iar la realizarea numerelor se foloseste si de diverse tehnici: “Am studiat si hipnoza, si programare neuro-lingvistica, si putina psihologie”.

Top 10 lucruri pe care NU vrei ca un copil sa le invete din lumea magica a lui “Harry Potter

Eu sunt cinstit in aceea ce fac. O parte din ceea ce realizez este iluzie, iar o alta parte este reala. Iar aceasta parte inseamna citirea limbajului corpului, sugestionarea omului. Nu folosesc alte metode neconventionale”, a mai spus Cristian Gog, in emisiunea Happy Hour.

Mentalistul a explicat in direct ce inseamna un efect marca "Cristiam Gog", cum functioneaza ceea ce face el, dezvaluindu-si secretele in fata telespectatorilor.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Diletta Leotta dezvăluie: "Cristi Chivu? Un singur lucru m-a surprins la el"
Citește și...
Doi frați de 3 și 7 ani au ridicat publicul în picioare aseară la Românii au talent. Ediția a fost lider absolut de audiență

Aseară, într-o ediție plină de emoție autentică, bucurie pură și talente rar întâlnite, un moment pus în scenă de doi copii de 3 și 7 ani a impresionat juriul și i-a determinat pe Smiley și Pavel Bartoș să apese butonul auriu.

Un spectacol impresionant de lasere, muzică și dans l-a convins pe Andi Moisescu să apese butonul auriu

Aseară, scena Românii au talent a pus sub lumina reflectoarelor momente spectaculoase, povești impresionante și emoții autentice.

Începe „Românii au Talent”, sezonul al 16-lea, de la ora 20:30, la PRO TV și pe VOYO. Surprizele show-ului

Vineri seară, de la ora 20 si 30 de minute, revine la PRO TV și pe VOYO cel mai iubit show de televiziune, „Românii au talent”.

Recomandări
Nicușor Dan, discurs de 3 minute după o zi întreagă de consultări: „Am cerut partidelor să dezescaladeze retorica”

Preşedintele Nicuşor Dan a declarat, miercuri seară, că a cerut partidelor, la consultările avute la Palatul Cotroceni, să dezescaladeze retorica publică şi să ”se uite la viitor, ce vom face, mai mult decât la trecut”.

Ilie Bolojan caută sprijin pentru un guvern minoritar după retragerea miniștrilor PSD din Executiv

Cei din PSD caută sprijin pentru o moțiune de cenzură, iar PNL e în căutare de aliați care să susțină un guvern minoritar.

„Inspectorul Balastierelor” scoate la iveală nereguli uriașe. Sute de persoane au făcut deja sesizări

Sute de persoane au făcut deja sesizări pe platforma „Inspectorul Balastierelor”, recent lansată de Ministerul Mediului. Oamenii reclamă săpături ilegale și le cer autorităților să ia măsuri.