Madonna, in razboi cu republicanul John McCain

60141638

Regina muzicii pop a starnit o serie de controverse dupa ce l-a comparat pe McCain cu Adolf Hitler.

Imaginile folosite in timpul concertului de la Cardiff l-au prezentat pe candidatul republican la Casa Alba alaturi de dictatorul nazist si de presedintele statului Zimbabwe, Robert Mugabe.

In schimb, Barack Obama a fost asociat cu John Lennon, Al Gore si Gandhi. Ambele tabere politice din Statele Unite s-au grabit sa condamne asocierea de imagini.

Cantareata nu este la prima controversa: acum doi ani, la un concert, ea a pus in scena o crucificare, scandalizind astfel Vaticanul.

Articol recomandat de sport.ro
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Citește și...
Papa Leon al XIV-lea s-a întâlnit cu familia regală a Spaniei. Ținuta reginei Letizia a atras toate privirile. FOTO

Papa Leon al XIV-lea a avut parte de o primire regală în cadrul vizitei sale oficiale de șase zile în Spania.

FOTO & VIDEO, nunta anului în showbiz. Dua Lipa și Callum Turner le-au dat bani italienilor, să uite neplăcerile provocate

Dua Lipa și Callum Turner au plătit 11.508 dolari locuitorilor nemulțumiți din Palermo, care s-au supărat din cauza neplăcerilor provocate de nunta lor grandioasă.

Brad Pitt și Ines de Ramon, apariție la Roland Garros. Ce au făcut cei doi în tribune. GALERIE FOTO

Actorul american Brad Pitt, în vârstă de 62 de ani, și iubita sa, Ines de Ramon, au participat sâmbătă (6 iunie) la finala feminină de la Roland Garros 2026, desfășurată la Paris, în Franța.

Recomandări
Cum ar putea fi afectați românii cu credite de ancheta Consiliului Concurenței privind ROBOR. Explicațiile unui analist

O amendă record pentru sectorul bancar a fost anunțată de Consiliul Concurenței. Instituția a sancționat 10 bănci, cele mai mari din România, pentru înțelegeri privind stabilirea indicelui ROBOR. 

România cere explicații, ”cu dovezi”, de la Ucraina despre drona explodată în Portul Constanța. Întrebările adresate

Ministrul interimar al Apărării Naţionale, Radu Miruţă, afirmă că s-a adresat verbal şi scris omologului său ucrainean, Mihailo Fedorov, în urma exploziei dronei maritime, în portul Constanţa. 

Încep negocierile pentru susținerea Guvernului Tomac. Cine sunt tehnocrații care ar putea fi propuși în viitorul Cabinet

Premierul desemnat Eugen Tomac începe astăzi discuţiile cu partidele parlamentare pentru susţinerea Cabinetului său tehnocrat. Tomac are 10 zile de la nominalizarea sa de către președinte pentru prezentarea în Parlament în vederea votului de învestitură.