Schimba-ti viata si cariera! Poti deveni ... calugar!

×
Publicitate

Este sloganul scris pe afisele care, in ultima vreme, pot fi vazute peste tot, la metroul din New York. E semn ca, in aceste vremuri de criza cand se fac concedieri mai de peste tot, exista si cineva care cauta personal.

Mai exact, calugarii franciscani, care au nevoie de sange proaspat in ordinul lor. Calugarii franciscani au plecat sa recruteze noi ... "frati". Si ce loc poate fi mai potrivit decat metroul newyorkez!

Neobisnuita invitatie de recrutare vizeaza barbati intre 22 si 38 de ani. In plus, in vagoanele si statiile de metrou au fost puse 1.000 de afise, vreo 200 in limba spaniola.

Momentul e destul de nimerit. Cand economia merge prost si oamenii dau din colt in colt, isi aduc aminte de biserica.

De cand cu aceasta campanie publicitara, traficul pe web site-ul calugarilor a crescut cu 40% si zeci de persoane s-au aratat interesate.

Ca sa stiti, se cer sase ani de pregatire si, cu exceptia hranei si a unui acoperis, singura plata este pentru Cel de Sus.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Care este mâncarea preferată a lui Florin Dumitrescu. Juratul MastrerChef a vorbit despre începuturile în bucătărie

Florin Dumitrescu și-a construit cariera în bucătărie încă de la o vârstă fragedă, într-o perioadă în care meseria de bucătar arăta foarte diferit față de astăzi. 

Andreea Esca, Pavel Bartoș, Andi Moisescu și Cabral, surpriza PRO TV pe scena UNTOLD. „Ne vedem în toamnă!”

Zara Larsson a făcut vineri seară un show spectaculos la UNTOLD. Artista și-a surprins publicul cu mișcările sale, iar fanii au cântat fiecare vers.

Sting a făcut spectacol la Untold, în fața a zeci de mii de fani. Artistul a salutat publicul în limba română

Cluj Arena a fost plină joi seară, la concertul celebrului Sting. 

Recomandări
Scufundarea controlată a celor patru barje de pe Dunăre continuă. Motivul pentru sunt coborâte treptat în apă

Pe Dunăre continuă operațiunea de scufundare controlată a celor patru barje, ca să ajungă cât mai multă apă spre centrala de la Cernavodă.

Finanțele României se pregătesc pentru cel de-al treilea test. Standard & Poor’s decide dacă scapăm de „junk”

România a scapat din nou de retrogradarea la categoria „junk”. Agenția Moody's, a reconfirmat ratingul României, dar cu perspectivă negativă. Asta înseamnă că țara noastră rămâne pe ultima treaptă recomandată investițiilor. 

Drona care a explodat în Bulgaria, la granița cu România, a fost identificată. Anunțul autorităților de la Sofia

Ministerul Apărării de la Sofia a anunțat că drona care s-a prăbușit sâmbătă dimineața pe un câmp din Bulgaria, la circa un kilometru de stația de comprimare a gazelor de pe traseul gazoductului Trans-Balkan, este o dronă-momeală de tip Maya.