Pregătirile pentru „Vocea României”, sezonul XII, sunt în toi. Care este programul preselecțiilor

×
Publicitate

Pregătirile pentru un nou sezon Vocea României, cel cu numărul XII, sunt în toi. Duminică au loc preselecții la Iași. Sunt așteptați toți cei care vor să își facă vocea auzită.  

Preselecțiile au loc la Hotel Unirea din Iași, unde au început să sosească primii concurenți. Chiar dacă emoțiile sunt mari, cei care visează cu adevărat să își facă vocea auzită și-au făcut curaj și au venit la înscrieri. Preselecțiile sunt abia la început.

Persoanele care vor să își facă vocea auzită sunt așteptate la Hotel Unirea din Iași, la preselecții. Caravana Vocea României va rămâne la Iași până diseară, apoi va merge la Timișoara și București.

Alex Maxim, finalist Vocea României 2023, le-a oferit câteva sfaturi celor care vor să fie concurenți la Vocea României sezonul XII.

De ce să vină oamenii la Vocea României?

Alex Maxim, finalist Vocea României 2023:Trebuie să vină la Vocea României pentru că vocea trebuie să se facă auzită. Eu am prins foarte multă încredere în mine după această experiență. Efectiv îți pune toate limitele la încercare și este foarte important pentru că ai șansa să ți se schimbe viața, așa cum mi s-a schimbat și mie viața anul trecut”.

Ce sfat ai pentru cei care au emoții?

Alex Maxim, finalist Vocea României 2023: „Să le aibă. Pentru că este important să avem emoții, este important să le gestionăm și cu cât recunoști mai mult că ai emoții, cu atât vei scăpa mai rapid de ele. Și la urma urmei, emoțiile fac parte din viață și au farmecul lor aparte”. 

Programul preselecțiilor de la Vocea României

· Iași - 14 aprilie (Hotel Unirea);

· Timișoara - 21 aprilie (Hotel Ibis Timișoara City Center);

· București – 27 și 28 aprilie (Hotel Pullman Bucharest World Trade Center);

Articol recomandat de sport.ro
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Citește și...
În prima zi de GALAXIA, 70.000 de oameni au transformat NIBIRU în cel mai fierbinte punct de pe litoral

GALAXIA a debutat la NIBIRU cu 70.000 de participanți în prima zi, transformând stațiunea în cel mai mare hub de entertainment de pe litoral.

Încă doi dintre copiii lui Brad Pitt vor să renunţe la numele de familie al actorului. Care ar fi motivul

Încă doi dintre copiii lui Brad Pitt au solicitat oficial să renunțe la numele de familie al actorului, relatează CNN.

Peste 50.000 de oameni au vizitat NIBIRU în prima zi de la deschidere. Începe oficial sezonul de evenimente

NIBIRU și-a deschis oficial porțile cu 50.000 de vizitatori în prima zi, inaugurând cel mai mare proiect privat de entertainment de pe litoral.

Recomandări
Atac al Ucrainei în Rusia. Opt morţi şi zeci de răniţi. Volodimir Zelenski: ”A fost lovită și o instalație petrolieră”. VIDEO

Un atac cu drone ucrainene asupra a două centre logistice s-a soldat cu cel puţin opt morţi în Rusia şi un incendiu într-un depozit de petrol din regiunea Moscova a dus la evacuarea unei maternităţi, au anunţat autorităţile locale. 

Mai mulţi turişti au rămas blocaţi în telecabina de la Bâlea din cauza unei defecţiuni tehnice

Mai mulţi turişti au rămas blocaţi, sâmbătă, în telecabina de la Bâlea, din cauza unei defecţiuni tehnice, însă nu sunt în pericol, a anunţat şeful Serviciului Public Judeţean Salvamont Sibiu, Dan Popescu.

”Monstru” descoperit în Dunăre, la Galați. Cel mai mic debit din ultimii 30 de ani, probabil din cauza țărilor din amonte

Cu Dunărea la cel mai mic debit din ultimii 30 de ani, în Galați se caută soluții pentru situația în care nu vom mai putea să luăm apă din fluviu pentru populație.