Dustin Diamond, cunoscut pentru rolul lui Screech din "Salvati de clopotel", a fost arestat. Actorul a injunghiat un barbat

61615065

Actorul Dustin Diamond, interpretul personajului Screech din serialul de televiziune "Salvati de clopotel", a fost arestat dupa ce a injunghiat un barbat cu un briceag, informeaza Reuters, citata de Mediafax.

Dustin Diamond, in varsta de 37 de ani, si iubita lui au fost arestati la putin timp dupa ce au fugit din barul Grand Ave Saloon, aflat intr-o suburbie a orasului Milwaukee, Port Washington, in urma unei altercatii care a avut loc in noaptea de joi spre vineri, a raportat politia locala.

O inregistrare video ii arata pe Dustin Diamond si iubita lui in timp ce se certau cu un alt cuplu, care ii fotografiase fara permisiunea lor. Cearta a escaladat, iar politia a fost chemata la fata locului dupa ce actorul a scos un briceag si l-a injunghiat pe acel barbat.

Barbatul injunghiat de Dustin Diamond a primit tratament impotriva unor rani care nu ii pun viata in pericol si isi petrece convalescenta la domiciliu, afirma Politia din Port Washington.

Dustin Diamond a fost arestat pentru port ilegal de arma alba si punerea in pericol a sigurantei unui cetatean, a precizat Politia din Ozaukee County.

Actorul a aparut deja la tribunal, vineri, in fata unui judecator, care a fixat o cautiune de 10.000 de dolari. Dustin Diamond va trebui sa se prezinte din nou in fata tribunalului, pentru o noua audiere, pe 29 ianuarie.

Dustin Diamond

Iubita sa a fost acuzata la randul ei de tulburarea ordinii publice.
Dustin Diamond a interpretat rolul elevului stangaci, dar extrem de inteligent Samuel "Screech" Powers in sitcomul "Salvati de clopotel", difuzat intre anii 1989 si 1993, care s-a bucurat de o mare popularitate in randul copiilor si adolescentilor.

De atunci, actorul a avut cateva roluri minore in alte seriale de televiziune si cateva aparitii speciale in productii TV de tip reality-show.

Dustin Diamond locuieste in Port Washington din anul 2009.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Antonia a nascut un baietel, care a primit nota zece la nastere. "Este o zi minunata pentru Alex si pentru mine"

Frumoasa Antonia si iubitul ei, Alex Velea, au toate motivele sa fie fericiti si impliniti. De sambata, intre doua concerte vor avea de schimbat scutece.

Episodul special de Craciun Las Fierbinti a adus hohote de ras in casele a milioane de telespectatori

ProTV continua sa surpinda cu cele mai bune productii romanesti. In cea de-a doua zi de Craciun, cel mai iubit serial romanesc de comedie, Las Fierbinti, a fost in topul audientelor si a adus zambetul pe buzele a milioane de telespectatori.

Filmul "Exodus: Zei si regi", de Ridley Scott, interzis in Maroc. Scena care i-a enervat pe marocani

Filmul "Exodus: Zei si regi/ Exodus: Gods and Kings", cel mai recent lungmetraj regizat de Ridley Scott, a fost interzis in Maroc, cu o zi inainte de lansarea oficiala a peliculei, informeaza lefigaro.fr, citat de Mediafax.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Vara lui 2026, un „iad climatic” în Europa. Caniculă, incendii și secetă: „Am avut un sentiment de apocalipsă”

Terase pustii, peisaje aride și o căldură sufocantă: vara lui 2026 rămâne cea în care schimbările climatice s-au impus brutal în viața europenilor, relatează AFP.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.