Lamborghini pregateste in secret un rival pentru Ferrari F12

61271415

 Italienii vor sa fure toate aplauzele la Geneva cu un GT care sa omoare concurenta.

 Boss-ul Lamborghini, Stephan Winkelmann, a lansat bomba! “Vom arata la Salonul Auto de la Geneva o masina extraordinara, bazata pe motorul V12”, a spus Winkelmann pentru revista Autocar. Masina va avea doua usi, doua scaune si un motor V12, dar conceptul nu va fi bazat pe Aventador, a mai adaugat boss-ul Lamborghini. Asta inseamna ca vom vedea un supercar cu motorul amplasat in fata sau central, ca si Ferrari F12, dar cu tractiune integrala si caroserie din fibra de carbon. Va fi insa doar un concept pentru viitorul indepartat, asa ca vor trece ani buni pana sa vedem o forma aproapiata de cea finala.

Lamborghini

CITESTE SI: Lamborghini va lansa la Geneva cea mai rapida masina din istoria marcii!

Deocamdata, grija cea mai mare a italienilor e sa convinga board-ul Volkswagen sa dea ok-ul pentru primul SUV Lamborghini – Urus. Ar trebui sa vanda peste 3.000 de unitati pe an ca sa isi justifice investitia, fiecare la un pret de peste 160.000 de euro.

Articol recomandat de sport.ro
Splendida Ana Ivanovic, fericită după divorț. Ce pensie alimentară plătește Schweinsteiger
Splendida Ana Ivanovic, fericită după divorț. Ce pensie alimentară plătește Schweinsteiger
Citește și...
Asta e cel mai tare showroom din lume! "Orasul masinilor" pare desprins din filmele SF

 Cele doua turnuri Autostadt ar impresiona pe oricine. Indiferent ca vorbim de turisti sau clientii veniti sa-si ridice noile masini.

Motivele pentru care cafeaua de acasa este mai sanatoasa decat cea din cafenea

O cafea mare vândută în cafenele conţine trei sferturi din cantitatea de cofeină considerată "sigură" pentru o persoană, se arată într-un raport al agenţiei pentru sănătate din Canada, citat de Dailymail.

Respins de 197 de savanti, un elev de 15 ani a inventat un test pentru depistarea cancerului VIDEO

Jack Andraka, un elev de 15 ani ar putea salva viata a milioane de oameni din intrega lume, dupa ce a inventata un test simplu, care depisteaza cancerul de pancreas in primele faze ale bolii.

Recomandări
Energia din Europa de Est. Cum a ținut Ucraina luminile aprinse în Ungaria și România, în timp ce se află în război cu Rusia

Europa de Est trece în 2026 prin cea mai grea vară din punct de vedere energetic după ieșirea din comunism. Canicula și seceta extremă au arătat limitele unor sisteme energetice precare, salvate de Ucraina aflată în război și Bulgaria ”codașă” în UE.

Au început procedurile pentru oprirea Centralei Nucleare de la Cernavodă. Anunțul Ministerului Energiei

Centrala nucleară de la Cernavodă a început procedurile pentru oprirea controlată a Unității 2, pe fondul debitului foarte scăzut al Dunării și al evoluției nivelului apei în zona de aspirație a pompelor de răcire, transmite Ministerul Energiei.

CNA cere TikTok să elimine 90 de videoclipuri despre „Ambulanța Neagră”, după valul de dezinformări

Consiliul Naţional al Audiovizualului a decis, marţi, să solicite platformei TikTok eliminarea a 90 de videoclipuri referitoare la subiectul "Ambulanţa Neagră" sau "Salvarea Neagră".