DACIA a lansat oficial la Salonul Auto de la Paris 3 noi modele: Logan 2, Sandero 2 si Stepway. Vezi aici primele imagini de la eveniment

60612468

Direct de la Salonul Auto de la Paris poti sa urmaresti la ora 13:00 lansarea noilor modele DACIA: Logan 2, Sandero 2 si Stepway.

UPDATE 13:05

Sandero 2 intra in scena

Sandero 2 Paris Dacia

UPDATE 13:03

Citește și
Trump: Atacul asupra Iranului a împiedicat izbucnirea celui de-al Treilea Război Mondial
Trump: Atacul asupra Iranului a împiedicat izbucnirea celui de-al Treilea Război Mondial

Noul Logan este prezentat oficial

Noul Logan 2 Dacia Paris 2012

Dacia a inceput prezentarea de la Paris cu un show de percutie! Apoi au intrat in scena adevaratele vedete ale zilei, noile Sandero, Logan si Stepway. Seful Renault s-a declarat extrem de mandru de vanzarile Dacia, care s-au marit de 8 ori in ultimii ani. Apoi a anuntat preturile

Acestea sunt:
Noul Logan - de la 7700 de euro
Noul Sandero - de la 7900 de euro
Noul Stepway - de la 10.500 de euro

"La Dacia, masinile sunt imbunatatite, dar pretul ramane acelasi. Dacia e o alegere ieftina, dar si inteligenta", Carlos Tavares presedinte Renault.

Lansare Dacia Salonul Auto de la Paris 2012

Logan va putea fi comandat în România începând de la sfârşitul acestui an, la un preţ încă necunoscut. Reprezentanţii Dacia au precizat pentru MEDIAFAX că preţul noului Logan nu a fost comunicat.

În Franţa, preţul noului Logan pleacă de la 7.700 euro, în timp ce Sandero şi Sandero Stepway sunt disponibile pe piaţa franceză de la 7.900 euro, respectiv 10.590 euro, potrivit directorului operaţional executiv al Renault, Carlos Tavares, care a prezentat noutăţile Dacia.

Noile modele continuă tradiţia companiei din ultimii ani, de a oferi automobile ale căror dotări le încadrează într-un segment de piaţă superior celui presupus de preţ.

"Noua generaţie Logan şi Sandero păstrează genele care au asigurat succesul mărcii, aducând îmbunătăţiri faţă de generaţia anterioară. Cea mai vizibilă caracteristică este o nouă identitate de design. Designul exterior a rămas robust, dar a devenit mai modern şi mai elegant, inspirând totodată o percepţie mai ridicată a calităţii", a declarat Tavares.

Pe lângă împrospătarea design-ului, noile Logan şi Sandero preiau inovaţii aduse în această primăvară de modelul Lodgy, precum sistemul Media Nav prin care anumite funcţii ale maşinii, precum radioul sau navitaţia, pot fi controlate cu ajutorul unui ecran tactil de şapte inci aşezat pe planşa de bord.

Totodată, noile modele pot fi echipate cu noi motorizări, cu un consum mai redus de carburant şi în acelaşi timp emisii poluante mai scăzute.

Motorul dCi 90 aduce în premieră emisiile sub 100 grame dioxid de carbon pe kilometru, în timp ce noua motorizare TCe3 cu trei cilindri, pe benzină, de 0,9 litri, oferă o eficienţă sporită.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Georgina Rodriguez a strălucit la Roma fără Ronaldo și fără copii: ”Wow, ce divă! / Gio, ești uimitoare”
GALERIE FOTO Georgina Rodriguez a strălucit la Roma fără Ronaldo și fără copii: ”Wow, ce divă! / Gio, ești uimitoare”
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu
Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial
Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
Care ar putea fi răspunsul juridic al Iranului împotriva României. Analist: „Acolo, situația este mult mai complicată”
Care ar putea fi răspunsul juridic al Iranului împotriva României. Analist: „Acolo, situația este mult mai complicată”

Pentru prima dată de la izbucnirea conflictului din Orientul Mijlociu, Iranul amenință explicit România. Teheranul a transmis că va acționa politic și legal împotriva României pentru că și-a pus bazele militare la dispoziția Statelor Unite. 

Când ar putea primi România invitația în clubul celor mai bogate state. Îndeplinim aproape toate condițiile OCDE
Când ar putea primi România invitația în clubul celor mai bogate state. Îndeplinim aproape toate condițiile OCDE

România ar putea primi la jumătatea acestui an vestea că este invitată să intre în clubul celor mai bogate țări din lume, în OCDE.

„Gigantul” petrolier care discută cu OMV Petrom dezvoltarea unui zăcământ descoperit în Marea Neagră
„Gigantul” petrolier care discută cu OMV Petrom dezvoltarea unui zăcământ descoperit în Marea Neagră

Compania ucraineană de petrol şi gaze Naftogaz, care a descoperit rezerve "substanţiale" de gaze offshore în Marea Neagră înainte de invazia Rusiei, "este în negocieri cu compania română OMV Petrom pentru a forma un parteneriat legat de acest zăcământ.