UPDATE: Soferul acuzat ca a omorat un tanar cu un Ferrari ramane in arest!

60151069

Adrian Cocoana a aparut vineri in fata instantei, unde s-a judecat recursul inaintat de procurori, care au atacat decizia judecatorilor de a-l elibera pe suspect pe cautiune.


Barbatul a fost adus in fata magistratilor in jurul pranzului. De aceasta data a fost aparat de aceeasi avocata care a pledat si in cazurile "Cioaca" si "Tanacu".

Suspectul a spus in fata instantei ca vrea sa-si refaca imaginea si ca toata viata nu a facut altceva decat sa munceasca.

Magistratii au dat verdictul dupa aproape doua ore: au admis recursul, iar Cocoana a ramas in arest pentru cel putin inca 60 de zile.

Procurorii care au formulat recursul au adus doua argumente importante: suspectul mai are un proces pe rol in care este acuzat de distrugere si, in plus, judecatorii care au fixat cautiunea nu au luat in calcul si cheltuielile de judecata de pana acum.

Cautiunea fusese fixata la 5000 de lei, iar suma a fost achitata pe loc. Acum, banii vor fi recuperati, iar procesul continua cu suspectul dupa gratii.

Articol recomandat de sport.ro
„Șantajul Europei s-a dovedit mai puternic!” Plânge Moscova după ultima lovitură plecată din România
„Șantajul Europei s-a dovedit mai puternic!” Plânge Moscova după ultima lovitură plecată din România
Citește și...
Bărbatul care a amenințat că se aruncă de pe un bloc în Timișoara va primi îngrijiri medicale

Un bărbat de 35 a pus pe jar autoritățile din Timișoara. S-a urcat pe acoperișul unui bloc cu patru etaje și a amenințat că se aruncă în gol.

O batrana de 70 de ani a fost batuta si violata de un tanar din Timis

Batrana este vaduva si locuieste singura in comuna Carpinis. Agresorul a legat-o ochi si i-a pus cutitul la tampla ca sa se asigure ca femeia nu va riposta si nu il va recunoaste.

Lugoj: Un italian a facut infarct dupa ce a fost martorul unui accident

Barbatul in varsta de 40 de ani a iesit din masina, dar nu a mai reusit sa se intoarca pentru ca a cazut din picioare. Medicii veniti la fata locului au incercat sa-l resusciteze, in zadar, insa. Se pare ca barbatul a murit in urma unui infarct.

Recomandări
ANAF verifică veniturile obținute de români în străinătate. Cine riscă să plătească un impozit de 70%

Peste un miliard de euro din venituri obținute de români în străinătate au fost declarate la ANAF pentru anul 2025. Cei mai mulți bani au provenit din investiții, iar cei mai puțini din agricultură. 

Șantierele din București, cele mai liniștite locuri ale orașului. Pe unul mai „agitat”, doi dau la lopată, patru se uită

Lucrările sunt întârziate pe unele din cele 50 de șantiere deschise în București pentru schimbarea conductelor și a șinelor de tramvai. 

Fenomenul care face incendiile din Spania imposibil de controlat. Ce este „regula 30-30-30” de care se tem toți pompierii

Pompierii spanioli depun eforturi colosale pe mai multe fronturi pentru a opri cele mai distrugătoare incendii de vegetație din istoria recentă a țării. În ultima săptămână, flăcările au pârjolit peste 50.000 de hectare de teren.