Satu Mare: prinsi in bar in timpul orelor de curs

60162263

Barurile de langa scoli au inceput sa fie pline. Cativa elevi satmareni prefera un suc, o cafea si o tigara in localurile din apropierea scolilor decat o ora de matematica sau una de limba romana.


Politistii satmareni au verificat luni si marti barurile din aproierea scolilor, in timpul orelor de curs. 

Cel putin 50 de asemenea localuri din centrul orasului Satu Mare au fost controlate si peste 70 de elevi gasiti in interior. 

Cei mai multi nu si-au putut justifica prezenta, motivand tot felul de scuze, altii insa se aflau in baruri in afara orelor de scoala. 

Cei care ar fi trebuit sa fie in clase, la orele de curs, vor raspunde in fata directorului liceului de ce au stat in bar si nu in salile de clasa.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ea este blondina care i-a sucit mințile lui Denis Alibec!
FOTO Ea este blondina care i-a sucit mințile lui Denis Alibec!
Citește și...
Un fost politist s-a sinucis in ziua in care fiica lui a implinit 18 ani

Un barbat din Satu Mare a fost gasit spanzurat in garajul locuintei sale in ziua in care fiica lui cea mica isi sarbatorea majoratul.

Au ramas pe drumuri in plina iarna, dupa ce un incendiu le-a mistuit casa

Spaima de moarte pentru o familie din Satu Mare. Oamenii s-au trezit duminica noapte cu foc desupra capului si doar un noroc teribil a facut sa se salveze la timp. Cei doi soti si socrii lor abia au reusit sa iasa inainte ca acoperisul sa se prabuseasca.

IJP de Frontiera Satu Mare, in subordinea noii DPF din Maramures

Din 15 noiembrie, activitatea Inspectoratului Judetean al Politiei de Frontiera Satu Mare trece in subordinea nou infiintatei Directii de Politie de Frontiera de la Sighetul Marmatiei, care a fost inaugurata joi.

Recomandări
Se caută un Guvern. Eugen Tomac, întrebat de ce vrea miniștri ”apropiați de PSD”: ”Să nu fim mai catolici decât Papa”

Premierul desemnat, Eugen Tomac, continuă, astăzi, seria discuţiilor cu partidele, în vederea obţinerii numărului necesar de voturi pentru învestirea Guvernului, după ce, luni, s-a întâlnit cu liderii PNL, USR și USR

Deficitul comercial al României scade cu 7% după primele patru luni din 2026. Exporturile au depășit 32 de miliarde de euro

Exporturile FOB au însumat 8203,4 milioane euro, în aprilie, în timp ce importurile CIF au atins 11278,6 milioane euro, rezultând un deficit de 3075,2 milioane euro. 

Grevă japoneză în sănătate. Sindicaliștii Sanitas protestează față de legea salarizării și amenință cu greva generală

Sindicaliştii din sănătate se află marţi în grevă japoneză, ei ameninţând cu greva generală, nemulţumiţi de Legea salarizării.