Poftiti la teatru la sala Dalles! E gratis, e Festivalul de Tineret

×
Publicitate

Pentru ca si duminica se anunta vreme insorita, numai buna de plimbari si cumparaturi de Craciun, bucurestenii care ajung in centru pot intra la sala Dalles, pentru teatru.

Este vorba despre Festivalul National de Teatru pentru Tineret, editia a XI-a, organizat de Directia pentru Cultura si Patrimoniu National Ilfov si Primaria orasului Buftea. Spectacolele trupelor studentesti, inventive, neconventionale si pline de umor, au intrare gratuita.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Cum sa pleci in vacanta si sa iesi cat mai ieftin?

Sfarsitul de an se apropie cu pasi repezi si odata cu el si concediul. Cei care nu si-au rezervat din timp vacanta inrosesc acum telefoanele agentiilor de turism. Paris, Barcelona sau Londra? Ce alegi?

Cabanele de vanatoare, cautate de turisti pentru Revelion

In judetul Timis, toate, pana la ultima, au fost rezervate inca de acum o luna. Preturile mici, privelistea, dar si pasiunea pentru vanat, i-au determinat pe turisti sa revina aici.

Elena Udrea vrea sa promoveze Romania 3D

Ministerul Turismului vrea sa amplaseze in 2011 panouri 3D pe aeroporturi, prin care turistii care ajung in Romania sa aiba acces la informatii despre destinatiile si obiectivele turistice locale, a declarat ministrul de resort Elena Udrea.

Recomandări
Motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”. De ce pierderea mandatului nu ar fi o sancțiune retroactivă

Curtea Constituțională motivează că pierderea mandatului de către aleșii aflați deja într-o situație de incompatibilitate nu reprezintă o sancțiune retroactivă, după cum arată un un document publicat CCR.

Care sunt principalele modificări din noua variantă a legii salarizării. Bolojan a promis, iar, că niciun venit nu va scădea

Ultimul proiect al legii salarizării aduce o creștere a bugetului pentru lefurile anului viitor cu aproape jumătate mai mare decât varianta anterioară. Ar putea primi bani în plus unii bugetari din sănătate, educație și alte domenii. 

Arme îngropate lângă Berlin. Unul dintre ucrainenii arestați când pregăteau un incendiu în București este suspect principal

Unul dintre ucrainenii arestați în toamna trecută la București, chiar în momentul în care se pregătea să incendieze sediul unei companii de curierat, este principalul suspect într-o conspirație investigată de autoritățile din Berlin.