Ninsoare "serioasa" in Germania. Imagini de la utilizatori

×
Publicitate

Dupa ce un utilizator ne-a trimis imagini cu iadul alb din Statele Unite, un altul a filmat care este situatia in Germania: zapada si frig.

Potrivit utilizatorului nostru, este al treilea val de nameti din aceasta iarna cu care se confrunta Germania. Imaginile au fost filmate intre Regensburg si Kelheim.

Ninsoarea a perturbat circulatia rutiera in Germania, o situatie asemanatoare se regaseste in Marea Britanie si Belgia.

Au fost impuse interdictii pentru camioane si alte vehicule de mare tonaj, in special pe drumul E40, intre Liege si frontiera Germaniei.

Potrivit site-ului aeroportului din Bruxelles, zborurile provenind din Germania, Cehia si Danemarca inregistreaza intarzieri de pana la doua ore.

Nameti de Philadelphia! Imagini trimise de la utilizatorii din SUA

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cu rotile in sus, in sant! VEZI VIDEO!

Un utilizator www.stirileprotv.ro din Vrancea a filmat un autoturism ajuns in sant, cu toate cele patru roti in sus.

Vreti sa mergeti cu troleibuzul? Atunci impingeti! VEZI VIDEO!

In Targu Jiu, mai multi calatori care asteptau troleibuzul au vazut cum mijlocul de transport in comun se opreste la doar cativa metri de statie si ramane blocat.

Nameti de Philadelphia! Imagini trimise de la utilizatorii din SUA

Daca credeati ca numai in Romania zapezile sunt cat casa, ei bine aflati ca asta se intampla si la "case mai mari". Vorbim de coasta de est a Statelor Unite ale Americii, care se confrunta cu al doilea val de caderi masive de zapada.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ploi torențiale, vijelii și grindină de până la 4 centimetri. Cod galben în mare parte din țară. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, averse torenţiale însemnate cantitativ şi intensificări ale vântului, valabile în zone din Transilvania, Muntenia, Moldova şi Dobrogea.