EI SUNT CEI MAI BOGATI: Topul celor mai bine platite cupluri-vedeta in ultimul an:

60601173

Forbes a publicat topul celor mai bine plătite cupluri de vedetă, căsătoriţii de pe primul loc generând un venit de 78 de milioane de dolari în perioada 1 mai 2011 - 1 mai 2012.

Beyonce şi Jay-Z ocupă prima poziţie în topul celor mai bine plătite cupluri de vedete din lume.

 

Beyonce Jay-Z

 

Cei doi artişti americani au obţinut împreună venituri de 78 de milioane de dolari în perioada 1 mai 2011 - 1 mai 2012. Anul trecut, cuplul a ocupat locul al doilea în acest top, după Gisele Bundchen şi Tom Brady.

Potrivit Forbes, Beyonce a câştigat mai mulţi bani în ultimul an decât soţul ei, obţinând 40 de milioane de dolari din contracte de sponsorizare, vânzările pentru cel mai recent album al ei, intitulat "4", şi redevenţele pentru catalogul ei muzical.

Această cifră este cu atât mai impresionantă cu cât artista americană a făcut o pauză destul de mare în carieră anul trecut, întrucât a rămas însărcinată şi a devenit în premieră mamă, în luna ianuarie a acestui an, odată cu venirea pe lume a fiicei sale, Blue Ivy.

Soţul ei, Jay-Z, a câştigat în aceeaşi perioadă 38 de milioane de dolari, o sumă generată de vânzările albumului "Watch the Throne" - o colaborare muzicală cu Kanye West -, concertele din turneul de promovare a acestui album, vânzările cărţii sale "Decoded", dar şi multe alte afaceri, printre care se numără un club de noapte şi casa lui de discuri Roc Nation.

 

Gisele Bundchen

 

Pe locul al doilea în acest top s-au clasat modelul Gisele Bundchen şi soţul ei Tom Brady, jucătorul echipei de fotbal american New England Patriots, care au obţinut împreună venituri de 72 de milioane de dolari.

 

David Beckham

 

Soţii David şi Victoria Beckham ocupă locul al treilea în acest top, cu venituri cumulate de 54 de milioane de dolari.

 

Angelina Jolie

 

Cuplul Angelina Jolie-Brad Pitt ocupă poziţia a patra, cu venituri de 45 de milioane de dolari, iar pe poziţia a cincea se află cuplul de actori Will şi Jada Pinket Smith, cu venituri de 40 de milioane de dolari.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
GEST SENZATIONAL facut pentru un campion OLIMPIC! Citeste aici o poveste de succes

Yang Hak-Seon, primul campion olimpic din Coreea de Sud la gimnastică, este şi campion mondial la sărituri.

ASTA este fotografia care a declansat un fenomen pe NET

Un tânăr care a postat pe internet o fotografie în care apărea alături de poza unei fete a stârnit fără să vrea un adevărat fenoment pe internet.

Oficial, cel mai marfa si cel mai scump SUV din istorie! Construit de o marca de care nici nu ai auzit pana acum!

La fel de luxos ca un Rolls, dar mult mai scump!

Recomandări
„O Europă mai suverană”. România a primit prima plată de 2,5 miliarde de euro din cadrul mecanismului de apărare SAFE

România a primit, miercuri, prima plată în valoare de 2,5 miliarde de euro, în cadrul instrumentului de apărare ''Acţiunea de Securitate pentru Europa'' (SAFE).

Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pe un sediu ca o cabană de vânătoare. Diana Buzoianu: „S-au aruncat milioane de lei”

Regia Națională a Pădurilor Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pentru un sediu în județul Prahova, construit după modelul unei cabane vânătorești.