Un presupus „călător în timp”, premoniții terifiante pentru lunile martie, aprilie și mai. La ce ar trebui să ne așteptăm

62345402
Shutterstock

Un bărbat care pretinde că este călător în timp a lansat noi avertismente terifiante pentru lunile martie, aprilie și mai.

Eno Alaric, cunoscut sub numele de @radianttimetraveller pe TikTok și care pretinde că vine din anul 2671, face anunțuri deseori despre catastrofele care vor lovi Pământul și, în special, omenirea.

De această, Eno Alaric a lansat noi predicții cutremurătoare, care, potrivit lui, sunt valabile pentru lunile martie, aprilie și mai în acest an.

Așadar, el susține că pe 28 martie se va găsi un artefact străvechi care, atunci când va fi atins, „te va trimite într-un alt univers”. El a adăugat: „Se numește "Cutia Pandorei", universurile pot fi foarte asemănătoare, sau complet diferite, cum ar fi faptul că oamenii au formă de dorito”.

Apoi, pe 2 aprilie, un cutremur cu magnitudinea de 9,8 va avea loc pe falia San Andreas, California. Numele acestui cutremur este Big John și va duce la un tsunami de 750 de metri înălțime. Acesta va lovi coasta Californiei, iar din această cauză, multe orașe mari vor fi în ruină, inclusiv San Francisco.

Pe 15 mai, anunță Eno, va sosi un extraterestru pe PământNumele acestui extraterestru va fi "Campionul". Acest extraterestru va lua cu el 100.000 de oameni pe o altă planetă locuibilă. Eno a spus că extraterestrul a mai fost aici și anterior, iar acum s-a întors.

Toate predicțiile făcute de Eno Alaric pe TikTok nu s-au adevereit, dar influencerul este urmărit de sute de mii de „adepți” pe celebra rețea de socializare, potrivit News18.com.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Au ieșit în costum de baie și clăpari în zăpadă. Spectacol neobișnuit pe pârtia din Păltiniș

Opt fete curajoase au participat la un concurs sportiv mai puțin obișnuit, organizat pe pârtia din Păltiniș.

Vremea urâtă nu mai reprezintă o problemă. Hotelul care te va plăti dacă plouă în timpul sejurului tău

În medie, în Singapore plouă 171 de zile pe an. Dar un hotel din "Orașul Leului" își asumă un pariu pentru a se asigura că ploaia nu le strică vacanța oaspeților săi.

Reacția polițistului care se afla în McLaren-ul omului de afaceri austriac, testat pozitiv pentru cocaină

Se fac anchete în lanț la vama Nădlac, dar și la IPJ Arad, după ce un om de afaceri austriac a fost prins la volanul unui bolid de 250.000 de euro, cu plăcuțe de înmatriculare false.

Recomandări
Nicușor Dan s-a întâlnit la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA. A mâncat la popotă alături de soldați | FOTO

Nicușor Dan s-a întâlnit duminică la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA și a mâncat la popotă, alături de soldații americani, potrivit Administrației Prezidențiale.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.