Un piton a creat panică într-un centru comercial, după ce a evadat dintr-un acvariu

62200240
Shutterstock

Un piton a creat panică într-un centru comercial din Louisiana, SUA, după ce a evadat dintr-un acvariu, care era ținut pentru a-i distra pe cei mici.

Alarma s-a dat dimineața, fiind chemate autoritățile pentru a reuși să prindă reptila de aproape patru metri lungime care evadase din acvariu, transmite Fox News.

Centrul comercial a fost închis temporar până a fost capturat.

”Am creat un mediu sigur pentru Cara (n.r. piton), dar a reușit cumva să se furișeze afară. Cara nu este veninos. În schimb, este prietenos și se bucură să vadă vizitatori. Siguranța animalelor este cea mai importantă pentru noi”, a transmis un reprezentant al centrului în care era ținut pitonul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Irina Shayk, fosta parteneră a lui Cristiano Ronaldo, se iubește cu un star din NBA, cu 11 ani mai tânăr!
FOTO Irina Shayk, fosta parteneră a lui Cristiano Ronaldo, se iubește cu un star din NBA, cu 11 ani mai tânăr!
Citește și...
Jared Leto a fost acuzat de patru femei de agresiune sexuală într-un documentar BBC cu noi mărturii

Patru femei îl acuză pe actorul Jared Leto de comportament sexual inadecvat, într-un documentar al BBC intitulat „Jared Leto: Hollywood's Dark Secret” („Jared Leto: secretul întunecat al Hollywoodului”).

Ce conține, de fapt, usturoiul granulat din plicurile de condimente. Cu ce diferă de pudra de usturoi și care e mai bun

Usturoiul granulat este unul dintre acele ingrediente de bază pe care le găsești în aproape orice bucătărie. 

Cum să gestionezi momentele de suferință intensă: patru tehnici care te ajută să-ți recapeți claritatea mentală

Cu toții trecem prin momente în care emoțiile devin atât de puternice încât ne este greu să gândim limpede sau să luăm decizii bune.

Recomandări
Camera Deputaților a adoptat Codul Urbanismului. Autorizațiile de construire se vor obține mai rapid, mai puţină birocraţie

Plenul Camerei Deputaților a adoptat, miercuri, Codul Amenajării Teritoriului, Urbanismului și Construcțiilor, un proiect care simplifică procedurile din domeniu și reprezintă un jalon asumat de România prin PNRR.

A doua zi de grevă în spitale. Solidaritatea Sanitară avertizează: Angajații riscă să ajungă victime ale jocului politic

Este a doua zi de grevă generală în spitalele din România. Sunt asigurate în prezent doar urgențele, și o treime din cazurile cronice.

Motivul oficial pentru care PSD a propus plafonarea accizei la carburanți, nu a prețului final la pompă

Bogdan Ivan, fost ministru PSD al Energiei și inițiator al proiectului privind acciza dinamică la carburanți, a explicat de ce o astfel de măsură nu a fost aplicată și asupra prețului final la pompă.