Criza financiara ne ingrasa

60336451

Odata ce economia a intrat la apa, nutritionistii au observat o tendinta de ingrasare peste masura in special acolo unde puterea de cumparare a scazut dramatic.

Cu alte cuvinte, in loc sa slabim din cauza lipsei banilor care duce la imputinarea resurselor, ne-am ingrasat alarmant.

Mancatul compulsiv este de vina, sunt de parere specialistii care au si sarit in ajutorul celor afectati, intocmind o lista cu alimente de evitat intrucat amplifica starile de iritabilitate si o lista cu alimente care lupta cu succes in combaterea stresului.


Afla care sunt aceste alimente pe www.csid.ro
 

Articol recomandat de sport.ro
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Citește și...
Un alt tronson de autostradă este aproape gata. Pistol: „Se aşterne stratul asfaltic de uzură pe ultimii metri”

Lucrările pe secțiunea 4 Tigveni – Curtea de Argeș a autostrăzii Sibiu – Pitești (A1) au ajuns la aproape 95%, iar circulația ar putea fi deschisă în 2026, înainte de termenul contractual, a anunțat șeful CNAIR, Cristian Pistol.

Municipiul din România unde lumina și aerul condiționat se dau cu program în primărie. Edil: ”La mine în birou e întuneric!”

Primăria din Giurgiu a raționalizat lumina și aerul condiționat din instituție pe timpul crizei energetice, în timp ce programul fântânilor din oraș a fost, de asemenea, redus, potrivit viceprimarului din municipiul capitală de județ. 

Asociația Prosumatorilor cere TVA zero pentru fotovoltaice și baterii de stocare, după modelul german. Ce avantaje ar aduce

APCE solicită Parlamentului adoptarea în regim de urgenţă a unui pachet de măsuri fiscale inspirat din modelul german, care să permită aplicarea TVA 0% pentru sistemele fotovoltaice de până la 27 kW şi pentru bateriile de stocare aferente.

Recomandări
Patru barje vor fi scufundate în Dunăre pentru a creşte debitul apei spre Centrala de la Cernavodă

Patru barje vor fi scufundate în apele Dunării, miercuri, pentru a facilita direcţionarea debitului către Centrala Nucleară de la Cernavodă. 

Nicușor Dan avertizează Parlamentul: Dacă adoptați astfel Legea decarbonizării voi uza de toate prerogativele constituționale

Președintele Nicușor Dan a transmis, marți seara, că, dacă Legea decarbonizării va fi adoptată în forma actuală se va folosi de toate prerogativele constituționale, inclusiv solicitarea de reexaminare, pentru ca România să nu piardă banii din PNRR.

Deputații dezbat Legea decarbonizării. Președintele avertizează că forma actuală, adusă de PSD, păgubește România

Camera Deputaților dezbate miercuri mai multe proiecte de lege, printre care și pe cel privind decarbonizarea sectorului energetic. Președintele Nicușor Dan a anunțat marți că nu va promulga legea în forma ei actuală, care aduce prejudicii României.