O minune de copil. Supravietuieste, desi la nastere avea doar 27 de centimetri

60572719

Carolina Terzis poate fi considerata o minune. Mama ei a adus-o pe lume cand era in luna a V-a de sarcina, iar medicii erau convinsi ca nu va supravietui. Micuta cantarea 360 de grame si avea doar 27 de centimetri.

Fetita a venit pe lume intr-un spital din Brazilia si este cel mai mic copil nascut vreodata in aceasta tara.

Alexandra, in varsta de 32 de ani, a facut o criza cand era in luna a V-a de sarcina si medicii s-au vazut nevoiti sa induca nasterea.

S-a nascut FARA SANGE si a supravietuit! Afla cazul fetitei care i-a uimit pana si pe medici

Carolina a fost tinuta cateva luni sub observatia doctorilor, iar saptamana asta a fost luata acasa de mama ei.

copil

S-a nascut cu inima in afara corpului. Povestea primului copil din lume care a supravietuit cu această malformatie – VIDEO
 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Imnul Mondialului, interzis minorilor: artista care îl cântă le-a sucit mințile bărbaților din întreaga lume
GALERIE FOTO Imnul Mondialului, interzis minorilor: artista care îl cântă le-a sucit mințile bărbaților din întreaga lume
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Ilie Bolojan: PSD a aruncat țara în criză și trebuie să-și asume guvernarea sau să aibă demnitate și să recunoască greșeala

Într-un interviu exclusiv pentru corespondentul ȘtirilorProTV Robert Hoară, Ilie Bolojan afirmă că Partidul Social Democrat este responsabil pentru criza politică actuală și trebuie să își asume guvernarea alături de AUR. 

Navă cu focar de hantavirus ajunge în Tenerife: 147 de pasageri vor fi izolați, fără contact cu populația

Autoritățile spaniole se pregătesc să-i primească pe cei aproape 150 de pasageri și membri ai echipajului aflați pe nava de croazieră unde a fost raportat focarul de hantavirus.

PNL și USR fac front comun împotriva PSD. Social democrații ar avea două variante de premier

Cei din PNL și USR și-au dat mâna și construiesc un zid în fața PSD. Iar acest pol de dreapta devine principala forță din Parlament, cu cel mai mare număr de deputați și senatori.