"Medicii au ras de mine cand le-am zis ca sunt tatal copilului" El este cel mai batran tata din lume

60621986

Un barbat de 96 de ani din India a reusit sa-si bata propriul record si sa devina din nou cel mai batran tata din lume.

Il cheama Ramjit Raghav, iar in urma cu doi ani, cand avea 94 de ani, a devenit cel mai batran tata din lume, in momentul cand primul sau fiu, Karamjit, s-a nascut.

Daily Mail scrie insa ca in urma cu o luna, Ramjit Raghav si sotia acestuia, Shakuntala, de 54 de ani, au anuntat ca familia lor a devenit mai numeroasa cu inca un baiat, Ranjit, barbatul reusind pentru a doua oara sa fie numit cel mai batran tata din lume.

"Ce pot sa spun, aceasta a fost dorinta lui Dumnezeu, el a dorit sa mai am un copil. Nu am folosit niciun medicament.", a declarat acesta, spunand ca atunci cand fiul sau s-a nascut, doctorii din spital au ras de el cand au auzit ca acesta este tatal.

Pentru barbatul de 96 de ani, dorinta de a avea un baiat a fost uriasa inca din tinerete, insa iata ca abia acum visul i-a fost indeplinit.

"Sunt fericit ca are cine sa-mi duca numele mai departe", a marturisit acesta. 

Video AICI

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Transformare uluitoare a unei femei. In sase luni si-a schimbat radical aspectul. FOTO

Cristyen Fowler este o femeie in varsta de 25 de ani din Louisiana, SUA, care, din dorinta de a fi un exemplu pentru persoanele din jur, a hotarat sa isi schimbe stilul de viata si sa isi transforme corpul.
 

Un chinez sustine ca poate muta diferite obiecte cu ajutorul energiei Chi. VIDEO

Un barbat in varsta de 84 de ani din China a fost filmat in timp ce, spune el, misca diverse obiecte cu ajutorul energiei Chi.

E bogat, singur, disponibil si a avut 250 de intalniri. De ce nu reuseste sa fie cu o femeie

Larry Greenfield are 47 de ani si este un barbat bogat. In ultimii 12 ani acesta a cheltuit in jur de 65.000 de dolari pe agentiile matrimoniale, in speranta ca va gasi partenera ideala. Dar nu a fost asa.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.