„Thriller” pe Anfield. Liverpool, victorie incredibilă în fața lui Fulham, în Premier League

Echipa engleză FC Liverpool a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 4-3, de formaţia Fulham, în etapa a 14-a din Premier League.

„Cormoranii” au deschis scorul în minutul 20, prin autogolul lui Bernd Leno, însă oaspeţii au egalat foarte repede. Harry Wilson a înscris în minutul 24, pentru 1-1. Gazdele au sperat să intre în avantaj la pauză, după reuşita lui Alexis Mac Allister, din minutul 39, dar Fulham a egalat în minutul 45+3, prin Kenny Tete - un gol care a fost validat de VAR.

În minutul 80 oaspeţii au preluat conducerea după golul lui Bobby De Cordova-Reid, însă Liverpool s-a trezit la timp. Salah i-a trimis lui Wataru Endo, în minutul 87, şi acesta a egalat, iar Trent Alexander-Arnold a înscris, un minut mai târziu, golul victoriei gazdelor. S-a terminat 4-3 pentru FC Liverpool, care a trecut, deocamdată, pe locul secund în campionat, cu 31 de puncte. Fulham este pe locul 14, cu 15 puncte.

La Bournemouth, 2-2 cu Aston Villa, portarul român Andrei Ionuţ Radu nu s-a aflat pe banca de rezerve, potrivit News.ro.