Reacția unei legende din tenis după victoria Biancăi Andreescu: ”S-a născut o stea”

Reacție superbă din partea legendarului jucător de tenis, Rod Laver, care a felicitat-o pe jucătoarea canadiană, de origine română, Bianca Andreescu (18 ani), câștigătoare la Indian Wells.

”S-a născut o stea. Felicitări Bianca Andreescu! Ce luptătoare ești!” a scris pe Twitter Rod Laver, o legendă în lumea tenisului.

Tot pe Twitter la finalul meciului, WTA a reacționat numind jocul canadiencei ”o performanță care îți taie răsuflarea”.

Jucătoarea canadiană, de origine română, Bianca Andreescu, locul 60 WTA, a câştigat, duminică, finala turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, după ce a învins-o, în finală, cu 6-4, 3-6, 6-4, pe germanca Angelique Kerber, locul 8 WTA. Bianca Andreescu s-a impus după un meci de două ore şi 18 minute, obţinând cel mai important trofeu al carierei.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!