Dublă de senzație a lui Alex Mitriță în SUA. A înscris după o cursă de 80 de metri

Mijlocaşul Alexandru Mitriţă a marcat două goluri în meciul pe care echipa lui, New York City FC, l-a câştigat, duminică, în deplasare, scor 3-2 (3-2), cu Inter Miami, în etapa a XV-a a Conferinţei de Est a MLS.

Mitriţă a marcat în minutele 4 şi 43. Pentru oaspeţi a mai înscris Tinnerholm '35. Pentru echipa patronată de David Beckham au marcat Morgan '27 şi '38.

Internaţionalul român a jucat până în minutul 69, când a fost înlocuit de Tajouri.

În urma acestui rezultat, New York City FC se află pe locul 5, cu 23 de puncte, în clasamentul conferinţei, la 8 puncte de Columbus Crew şi Toronto, echipele de pe primele două locuri, scrie News.ro.

Inter Miami ocupă locul 13, penultimul, cu 11 puncte, la egalitate cu ultima clasată, DC United.

Petrescu, după calificarea CFR-ului pentru a doua oară consecutiv în grupele EL: "E ceva fantastic"