TARA GALILOR - IRLANDA DE NORD 1-0. Tara Galilor s-a calificat in premiera, cu un autogol, in sferturile UEFA EURO 2016

irlanda de nord - tara galilor - agerpres

Tara Galilor a invins la Paris, cu scorul de 1-0 pe Irlanda de Nord, si s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta.

Gareth McAuley a fost singurul marcat al meciului, el inscriind in propria poarta, in minutul 75. Tara Galilor, ajunsa in premiera in aceasta faza la un turneu final al CE, va juca in compania echipei invingatoare din meciul dintre Ungaria si Belgia, programat, duminica, de la ora 22.00 si care va fi LIVE pe ProTV

Minutul 90+4: Finalul jocului. Tara Galilor este in sferturile Campionatului European.

Minutul 75: GOOOL Tara Galilor! Gareth McAuley isi baga mingea in propria poarta dupa o centrare in careu a lui Bale.

Minutul 48: Ward incearca un sut de la 25 de metri, mingea e blocata de fundasii galezi

Minutul 45: Pauza la Paris intre Tara Galilor si Irlanda de Nord. 0-0

Minutul 19: Tara Galilor marcheaza prin Ramsey, insa golul acestuia este anulat, mijlocasul galezilor aflandu-se in ofsaid.

Minutul 10: Ocazie Irlanda de Nord! Stuart Dallas trimite un sut puternic de la marginea careului, insa Hennessey are un plonjon spectaculos si respinge in corner.

Minutul 1: Incepe meciul de la Paris

Echipele de start:

Tara Galilor: Hennessey - Gunter, Chester, A.Williams, Davies, Taylor - Allen, Ledley, Ramsey - Vokes, Bale
Selectioner: Chris Coleman

Irlanda de Nord: McGovern - Hughes, McAuley, Cathcart, J. Evans - C. Evans - Ward, Norwood, Davis, Dallas - Lafferty

Selectioner: Michael O'Neill

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Portugalia a invins, sambata, la Lens, cu scorul de 1-0, dupa prelungiri, Croatia, si s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta. In sferturile de finala, Portugalia va intalni Polonia, joi, la Lens, de ora 22.00.

Polonia s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa ce a invins Elvetia cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare, pe stadionul Geoffroy-Guichard din Saint-Etienne, scorul fiind egal, 1-1 (1-0), dupa 120 de minute.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.