CROATIA - PORTUGALIA 0-1. Portughezii, calificati in sferturi cu un gol in minutul 117. REZUMAT VIDEO

portugalia agerpres

Portugalia a invins, sambata, la Lens, cu scorul de 1-0, dupa prelungiri, Croatia, si s-a calificat in sferturile de finala ale Campionatului European din Franta. In sferturile de finala, Portugalia va intalni Polonia, joi, la Lens, de ora 22.00.

Rezultatele de sambata la UEFA EURO 2016:

CROATIA -PORTUGALIA 0-1. Lusitanii s-au calificat dramatic in sferturi. REZUMAT VIDEO

ELVETIA - POLONIA 4-5 (1-1). Polonezii, in sferturi dupa lovituri de la 11 metri

TARA GALILOR - IRLANDA DE NORD 1-0. Calificati in premiera in sferturi, cu un autogol

Minutul 122: Final de meci.

Minutul 117: Goool Portugalia! Quaresma inscrie cu capul! CLICK AICI PENTRU A VEDEA GOLUL!

Minutul 116: Ocazie uriasa pentru Croatia! Ivan Perisic trimite cu capul in bara!

Minutul 113: Rui Patricio iese gresit la o lovitura de colt, Vida reia din 6 metri cu capul peste poarta

Minutul 90+3: Meciul merge in prelungiri, dupa 0-0 in timpul regulamentar

Minutul 70: Mesajul inedit primit de Cristiano Ronaldo de la fanii Croatiei

Minutul 63 Nani cade in careu incercand sa finalizeze o faza a Portugaliei. Arbitrul nu acorda nimic, portughezii cer penalty

Minutul 61: Ocazie pentru Croatia! Vida trimite cu capul pe langa poarta. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA!

Minutul 57: Portugalia ataca prin Renato Sanches care suteaza slab, de la 20 de metri, pe langa poarta

Minutul 52: Brozovic suteaza peste poarta din 7 metri

Minutul 46: A inceput repriza a doua.

Minutul 45: Pauza la Lens. 0-0 intre Portugalia si Croatia.

Minutul 30: Sutul lui Ivan Perisic nu nimereste poarta si scorul ramane neschimbat CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA

Minutul 25: Ocazie pentru Portugalia. Pepe trimite din 6 metri peste poarta cu capul. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA

Minutul 23:

Portugalia cere penalty, dupa ce Andre Gomes cade in careul Croatiei. CLICK AICI PENTRU A VEDEA FAZA

Minutul 15

: Nicio ocazie importanta pentru ambele echipe pana in acest moment

Minutul 5: Ivan Perisic s-a pregatit intr-un mod special pentru acest meci

Minutul 1: A inceput meciul. Croatia a avut lovitura de start!

Echipele de start:

Croatia: Subasic - Srna, Corluka, Vida, Strinic - Modric, Badelj - Brozovic, Rakitic, Perisic - Mandzukic
Antrenor: Ante Cacic

Portugalia: Rui Patricio - Cedric, Pepe, Fonte, R. Guerreiro - A. Silva, William Carvalho - Joao Mario, Andre Gomes - Cristiano Ronaldo, Nani

Antrenor: Fernando Santos

NEWS ALERT Zinedine Zidane revine! S-a înțeles cu noua sa echipă

Polonia s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale EURO 2016, dupa ce a invins Elvetia cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare, pe stadionul Geoffroy-Guichard din Saint-Etienne, scorul fiind egal, 1-1 (1-0), dupa 120 de minute.

AFP:
AFP: "Sfarsit trist pentru legendarul Anghel Iordanescu". Cum s-a vazut infrangerea Romaniei in presa straina

"Sfarsit trist pentru legendarul Anghel Iordanescu", scrie Agentia France-Presse, dupa ce nationala de fotbal a Romaniei a fost invinsa duminica de cea a Albaniei (0-1) in ultimul sau meci din Grupa A a EURO 2016.

Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”

Limitat și strict simbolic, așa califică experții răspunsul Israelului la atacul iranian de sâmbătă. Acțiunea a vizat o bază militară de lângă Isfahan. în vecinătatea unor instalații nucleare.

Cîrstoiu, întrebat dacă Ciolacu şi Ciucă i-au cerut să se retragă: Nici vorbă. Probabil că va fi o discuţie luni

Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a negat informaţiile că liderii coaliţiei, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, i-au cerut să se retragă din cursă, dar a precizat că va avea o discuţie cu aceştia, probabil luni.

Furtuna Renata continuă să facă ravagii în România. În nordul țării a nins viscolit și se circulă în condiții de iarnă

Un nou episod de vreme rea, cu grindină și polei, îi pune în dificultate pe șoferi. Un bărbat și-a pierdut viața într-un accident produs în județul Sibiu.