Samba la Cupa Mondiala. Brazilia 3-0 Chile

Ultimul update: Sambata 01 Septembrie 2012 18:17
Data publicarii: Luni 28 Iunie 2010 00:00
Brazilia-Chile

Brazilia a dansat pe teren in optimile de finala cu Chile. Oamenii lui Dunga au castigat cu 3-0 si vor da peste Olanda in sferturi.

Chilienii au inceput mai bine si au avut doua ocazii prin Alexis Sanchez, insa atacantul lui Udinese a fost blocat de fundasii brazilieni.

Brazilia a jucat relaxata si i-a asteptat pe chilieni sa iasa la joc, insa scorul a fost deschis dupa o faza fixa.

Juan a trimis mingea in plasa cu o lovitura de cap in minutul 34, dupa un corner batut excelent de Maicon la 7 metri.

Brazilia-Chile Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Sport.ro

Argentina e in sferturi, dupa 3-1 cu Mexic
Anglia spune
Anglia spune "vaarwel!" Cupei Mondiale. A incasat-o cu 4-1 de la Germania
bunica bianca andreescu
Povestea Biancăi Andreescu. Bunica tenismenei: ”Am și plâns de emoții”
Cine este Bianca Andreescu, câștigătoarea trofeului de la Indian Wells 2019
Simona Halep a coborât de pe locul 2 pe 3, în clasamentul WTA
Ce scrie presa internațională după ascensiunea fulminantă a Biancăi Andreescu
Bianca Andreescu, declarații după victoria de la Indian Wells: ”O poveste a Cenuşăresei”
Val de reacții pe social media după victoria Biancăi Andreescu. ”Ireal. Mult prea bine”
Bianca Andreescu a câștigat turneul de la Indian Wells
Mesajul premierului Justin Trudeau pentru Bianca Andreescu după victoria de la Indian Wells
Reacția unei legende din tenis după victoria Biancăi Andreescu: ”S-a născut o stea”
Halep i-a prezis un viitor strălucit Biancăi Andreescu, câștigătoarea Indian Wells
Bianca Andreescu, canadianca de origine română, a câștigat Indian Wells, la 18 ani