Borcea se plange de fanii lui Dinamo, dupa meciul cu U. Craiova

Cristi Borcea

Actionarul FC Dinamo, Cristian Borcea, s-a aratat surprins de faptul ca galeria echipei bucurestene a fost dominata de fanii Universitatii Craiova, la meciul din sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

"S-a terminat cu bine, dar se putea si mai bine, dar a intervenit acel picol, ospatar, Istrate. Ganea a luat rosu nemeritat si avem probleme mari pentru meciul din campionat. Bine ca totusi ne-am calificat. Am avut emotii foarte mari si nu m-am uitat la penaltiuri. Cupa este obiectivul cel mai aproape de realizat", a spus Borcea.

Oficialul dinamovist s-a aratat dezamagit de atmosfera creata de fanii bucuresteni, sustinand ca este pentru prima data cand se intampla asa ceva pe Dinamo, iar galeria "cainilor" sa fie dominata pe teren propriu.

De asemenea, Borcea a spus ca prefera ca Steaua sa castige intalnirea cu Rapid din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. El a explicat ca o victorie in finala competitiei in fata formatiei steliste va reprezenta "o satisfactia mult mai mare".

Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (0-1, 1-1), dupa loviturile de departajare, Universitatea Craiova, in sferturile de finala ale competitiei.

De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

O tânără gimnastă murit la doar 17 ani. "A luat-o de lângă noi în doar 24 de ore"

Peste 700 de jandarmi vor asigura ordinea publica la partida Dinamo-Universitatea Craiova, din sferturile Cupei Romaniei. De asemenea, Jandarmeria a anuntat ca va verifica toate actele de indetitate ale suporterilor olteni.

Echipa din Stefan cel Mare s-a calificat dramatic in semifinalele Cupei Romaniei, dupa un meci care a oferit tot ce se putea - goluri, ratari imense, eliminari, prelungiri si penaltyuri.

Sferturi cat o finala in Cupa Romaniei la Pro TV!

Miercuri e Dinamo-Craiova de la ora 20:45, iar joi, de la aceeasi ora, e Rapid – Steaua. De asemenea, Sport.ro transmite celelalte doua sferturi: Brasov-Timisoara si CFR – Bistrita.

Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”

Israelul a lansat joi noapte un atac asupra Iranului, după acțiunea din weekend asupra teritoriului său. Explozii puternice s-au auzit în centrul țării, în orașul Isfahan, în apropierea unei baze militare.

Nicolae Ciucă, despre introducerea serviciului militar obligatoriu: Nu avem pregătită infrastructura necesară

Nicolae Ciucă, a declarat, joi, că România nu are pregătită infrastructura necesară pentru introducerea serviciului militar obligatoriu în următorii doi ani, el menţionând şi că "s-au dus vremurile" în care oamenii să fie aduşi cu arcanul la armată.

SUA au împiedicat prin veto aderarea la ONU a Palestinei ca stat membru cu drepturi depline

SUA au pus capăt joi speranţei firave a palestinienilor de a deveni membri cu drepturi depline la ONU, impunând, în mod deloc surprinzător, un veto în Consiliul de Securitate cererii palestiniene, criticată de Israel.