Ultimul update: Luni 11 Septembrie 2017 15:56
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2017 20:53
Categorie: Stiri Sport
sorana cirstea

Perechea Sorana Cîrstea/Sara Sorribes Tormo (România/Spania) s-a calificat, sâmbătă, în optimile de finală ale probei de dublu feminin din cadrul turneului de Grand Slam US Open.

Cîrstea şi Sorribes Tormo au învins în turul doi cuplul Nao Hibino/Alicja Rosolska (Japonia/Polonia), cap de serie 16, scor 6-3, 6-3, în 56 de minute.

În runda următoare, cele două sportive calificate vor întâlni perechea care se va impune în meciul Jana Cepelova/Magdalena Rybarikova (Slovacia) – Sania Mirza/Shuai Peng (India/China), cap de serie 4.

Premiul pentru calificarea în optimi la dublu este de 44.000 de dolari şi 240 de puncte.

Sursa: News.ro

Jucătoarea Simona Halep, alături de Novak Djocovici la Balul Campionilor de la Wimbledon
Simona Halep, interviu: "Când cineva îmi spune că joc la pariuri, nu pot accepta aşa ceva"
Dezvăluirea lui Stere Halep despre starea de sănătate a Simonei
Echipa de fotbal Dinamo, gata să fie bătută de propriii fani. Prunea: "Ne-am temut”
Reacții după calificarea FCSB în play-off-ul Ligii Europa. Panţîru: Toţi suntem eroi
Universitatea Craiova, eliminată din Europa League după 1-1 cu AEK Atena
Vergil Andronache: „Victoria este numai a băieţilor. Vreau să rămân la FCSB”
Formaţia FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa
FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, printr-un gol marcat în minutul 90+1
Halep s-a calificat în optimi la Cincinnati după un meci de peste 2 ore. Reacția româncei
Un fotbalist care şi-a ucis iubita, ofertat de un club din Brazilia deşi e la închisoare
Dan Petrescu: Am demonstrat că suntem cea mai bună echipă din România
CFR Cluj - Celtic. Bogdan Mara: A fost un meci de infarct, un thriller cu happy-end
CFR Cluj - Celtic. Românii s-au calificat spectaculos în play-off-ul Ligii Campionilor