Simona Halep - Karolina Pliskova. Organizatorii turneului au anunțat programul

Halep - Pliskova

Meciul Simona Halep - Karolina Pliskova, din sferturile de finală de la Australian Open, se va disputa miercuri, după ora 06:00, au anunțat organizatorii turneului de la Melbourne. Meciul va fi LIVE TEXT pe stirileprotv.ro.

Duelul Halep - Pliskova va fi al treilea pe arena "Rod Laver", după meciurile Angelique Kerber - Madison Keys și Hyeon Chung - Tennys Sandgren.

Halep - Pliskova. Câștigătoarea meciului se va duela în semifinale cu învingătoarea partidei Angelique Kerber - Madison Keys.

Halep, locul 1 WTA, și Pliskova, locul 6 WTA, s-au duelat de șase ori în circuitul WTA, iar Simona Halep s-a impus de cinci ori.

O tânără gimnastă murit la doar 17 ani. "A luat-o de lângă noi în doar 24 de ore"

Simona Halep a sărbătorit cu o înghețată calificarea în sferturi la Australian Open.

Simona Halep, în conferința de presă: Nu a putut să dorm noaptea trecută, aveam dureri peste tot

Simona Halep a declarat, luni, după ce s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open, câ în noapte dinaintea partidei cu Naomi Osaka nu a putut să doarmă, din cauza durerilor avute, după meciul de aproape 4 ore cu Lauren Davis.

Presa internațională despre victoria Simonei:
Presa internațională despre victoria Simonei: "S-a dovedit a fi prea experimentată pentru steaua în ascensiune a Japoniei"

Simona Halep, numărul 1 mondial, şi-a egalat cea mai bună performanţă la Australian Open, calificarea în sferturile de finală, după victoria obţinută, luni, în fața lui Naomi Osaka.

Israelul a atacat Iranul. Presa iraniană anunță că „nu au fost raportate daune sau explozii la scară largă”

Israelul a lansat joi noapte un atac asupra Iranului, după acțiunea din weekend asupra teritoriului său. Explozii puternice s-au auzit în centrul țării, în orașul Isfahan, în apropierea unei baze militare.

Moment istoric la căile ferate. S-a lansat în sfârșit licitația de 300 de milioane de euro pentru un tronson foarte aglomerat

Compania Națională de Căi Ferate CFR SA a lansat vineri licitația pentru modernizarea căii ferate Constanța-Mangalia, după mai multe amânări.

Cristian Pîrvulescu: A fost un atac ”farmaceutic”al Israelului, Iranul se va preface că nu a existat nimic

Israelul a lansat vineri dimineață un atac asupra Iranului, după atacurile iraniene asupra teritoriului său de la sfârşitul săptămânii trecute.