GERMANIA - POLONIA 0-0. Primul meci fara gol marcat de la UEFA EURO 2016. Milik a ratat ocazia turneului. VIDEO

Ratare Milik

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 7. Germania a terminat la egalitate duelul cu Polonia, scor 0-0, intr-un meci in care polonezii au avut marile ocazii ale partidei.

Toata Romania vede Romania! Din 9 iunie, ProTV transmite cea mai importanta competitie a anului UEFA EURO 2016.

Dupa o prima repriza in care nu am avut nicio ocazie clara, partea a doua ne-a aratat o alta fata a partidei. Milik a ratat incredibil in minutul 46, din 3 metri, iar apoi germanii au ratat singuri cu portarul prin Gotze.

Acelasi Milik a ratat complet executia in minutul 68, dintr-o pozitie buna, iar un minut mai tarziu, sutul lui Ozil a fost respins de portar.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI GERMANIA - POLONIA

De ce „urăște” Donald Trump Ucraina. În 2019 i-a spui lui Zelenski: „Ucraina știe multe despre asta”

Clasamentul grupei, dupa etapa a doua:

Germania - Polonia, livetext:

MINUTUL 93: 0-0, scor final! Polonia ramane insa cu ratarea uriasa din minutul 46, a lui Milik.

MINUTUL 92: Peszko primeste cartonas galben pentru un fault dur la Ozil.

MINUTUL 83: Grosicki suteaza din lovitura libera, pozitie laterala, dar peste poarta.

MINUTUL 69: Raspunsul Germaniei. Ozil trimite un sut bun de la distanta, Fabianski respinge. VEZI AICI VIDEO CU SUTUL LUI OZIL.

MINUTUL 68: Seara de cosmar pentru Milik. Polonezul primeste iar mingea in pozitie excelenta, la 8 metri, dar nu nimereste din nou mingea. VEZI AICI VIDEO CU RATAREA LUI MILIK.

MINUTUL 60: Lewandowski scapa singur cu Neuer si intarzie prea mult sutul, fiind blocat de Boateng.

MINUTUL 59: Lewandowski ii asaza un balon din lovitura libera lui Milik, dar acesta suteaza putin pe langa poarta.

MINUTUL 55: Galben pentru Grosicki, dupa ce l-a tinut de tricou pe Draxler la mijlocul terenului.

MINUTUL 46: Deja am avut intr-un minut mai multa actiune ca in intreaga prima repriza. Milik primeste o centrare excelenta in 3 metri, vrea sa reia cu capul, dar loveste mingea cu fata. Balonul se scurge pe langa poarta lui Neuer. Cateva secunde mai tarziu, Gotze scapa in careu, in pozitie laterala, iar sutul sau este respins de Fabianski. VEZI VIDEO CU RATAREA LUI MILIK AICI.

Minutul 45: PAUZA.

Minutul 45: Maczynski il faulteaza pe Muller la marginea careului si primeste galben.

MINUTUL 44: Khedira recupereaza o minge, patrunde si suteaza de la 10 de metri, mult pe langa poarta.

MINUTUL 41: Lewandowski scapa singur cu Neuer, dar se arata offside de la margine.

MINUTUL 33: Polonia se apara excelent, iar fotbalistii germani devin tot mai frustrati. Ozil isi tine de tricou adversarul si primeste galben.

MINUTUL 16: Muller ii fura mingea unui fundas polonez in margine, intra in careu si ii paseza perfect lui Kross, care suteaza pe langa poarta de la 10 metri. VEZI AICI VIDEO OCAZIA LUI KROSS.

MINUTUL 7: Nemtii vor sa deschida scorul cat mai repede si ataca in valuri. Hector suteaza putin pe langa poarta, de la 20 de metri.

MINUTUL 5: Draxler centeaza excelent pentru Gotze, dar germanul trimite cu capul peste poarta.

MINUTUL 3: Khedira primeste cartonas galben in minutul 3, dupa un fault din spate.

MINUTUL 0: Cine castiga acest meci se va califica matematic in optimile UEFA EURO 2016, in timp ce pierzatoarea va lupta cu Irlanda de Nord pentru locul 2.

Echipele de start:

Low, despre imaginile indecente cu el

Antrenorul Germaniei, Joachim Low, si-a cerut scuze dupa imaginile indecente oferite la meciul cu Ucraina. Atunci, Low a fost surprins in mai multe randuri de camerele de luat vederi in timp ce isi baga mana in pantaloni.

Low a dat vina pe adrenalina: "Din cauza adrenalinei si a concentrarii. Incerc sa nu mai fac asta pe viitor" a spus antrenorul in varsta de 56 de ani.  "Am vazut imaginile si, evident, cateodata fac gesturi inconstiente. S-a intamplat si imi pare rau", a mai adaugat Low.

Lukas Podolski i-a sarit in aparare selectionerului, comentand ca acest incident nu este "o problema" in tabara Germaniei, relateaza BBC.

Grupa C, rezultate prima etapa:

Polonia-Irlanda de Nord 1-0
Germania-Ucraina 2-0

NEWS ALERT Veste uriașă pentru Simona Halep!

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 7. Anglia a invins Tara Galilor in ultimul minut, scor 2-1, printr-un gol marcat de Sturridge, iar Irlanda de Nord a invins surprinzator pe Ucraina, scor 2-0. In ultimul meci al zilei, Germania a remizat, 0-0, cu Polonia.

Germania - Ucraina 2-0 in cel mai spectaculos meci de pana acum la UEFA EURO 2016. REZUMATUL VIDEO

LIVE BLOG UEFA EURO 2016. ZIUA 3. Rezultatele zilei de duminica: Turcia-Croatia 0-1, in Grupa D  si primele doua meciuri din Grupa C, Polonia-Irlanda de Nord 1-0 si Germania-Ucraina 2-0.

Întâlnire de taină la Damasc. Presa din Siria: Șeful Serviciului Secret din România, față în față cu Bashar al-Assad

Un diplomat european a dezvăluit, miercuri, pentru Syria TV, că Serviciului Secret din România a vizitat Siria și s-a întâlnit cu președintele Bashar al-Assad și cu directorul serviciilor de informații siriene, Hossam Luke.

Tehnologia care poate apăra România în cazul unui atac cu rachete balistice. A fost testată cu succes de Israel și SUA

Israelul și Statele Unite au folosit pentru prima oară într-o situație reală interceptoarele de rachete balistice împotriva proiectilelor lansate de Iran.

România, mamă vitregă pentru elevi. „Masa caldă” e, de fapt, rece în peste 60% din cazuri. Nu toți copiii o primesc

"Masa caldă" în școli este în peste 60% din cazuri un sendviș sau un pachet cu hrană rece. Programul național funcționează doar într-o treime dintre școlile alese de Ministerul Educației, care dă vina pe incompetența autorităților locale.