Partii perfecte pentru pasionatii de schi in plina primavara!

×
Publicitate

La munte partiile sunt mai bune acum decat au fost in mijlocul iernii, spre marea bucurie a turistilor care au putut profita de un weekend minunat la schi.

Daca unii au luat drumul spre casa, altii si-au prelungit weekendul macar cu o zi, doua si au ramas sa schieze in voie, fara sa fie nevoiti sa mai stea la cozi imense la telescaun.

Daca ar fi sa aseze intr-un top cele mai bune weekenduri la schi, pasionatii sporturilor de iarna ar pune pe locul intai weekendul care tocmai a trecut.

O zapada generoasa, asternuta numai bine, i-a imbiat pe unii sa-si prelungeasca mini-vacanta la munte.

Administratorii instalatiilor de transport pe cablu au ieftinit preturile la abonamente. Astfel un abonament pentru o zi de schi costa 60 de lei fata de 100 de lei cat a costat pana acum, iar in week-end 80 de lei fata de 120 de lei.

Meteorologii anunta in continuare o racire a vremii, veste numai buna pentru iubitorii sporturilor albe care spera ca sezonul sa se prelungeasca.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Criza financiara transforma tot mai multi copii in analfabeti!

Unii parinti care si-au pierdut locurile de munca din cauza recesiunii, nu-si mai pot trimite copiii la scoala. Spun ca nu au cu ce sa ii imbrace sau ca pur si simplu trebuie sa-i puna pe micuti la munca.

CSID: Profitati din plin de 15 minute de soare pe zi!

Iata recomandarea specialistilor americani pentru a evita carentele de vitamina D mai ales la varsta tanara.

Sindicalistii CFR stau fermi pe pozitie: nu acceptam nicio concediere!

Suiera locomotivele a paguba, dupa ce negocierile dintre CFR-isti si reprezentantii Ministerului transporturilor au esuat, luni dupa-amiaza. Autoritatile vor sa dea afara nici mai mult, nici mai putin de 12.000 de oameni.

Recomandări
Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Șase state europene vor să taxeze profiturile „excesive” ale companiilor petroliere

Şase ţări din Uniunea Europeană solicită o taxă comunitară excepţională aplicată companiilor petroliere, profiturile acestora explodând graţie războiului din Orientul Mijlociu, potrivit unei scrisori consultate sâmbătă de AFP.

Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.