ANOFM: Peste 12.000 de locuri de munca disponibile la nivel national

60419199

Peste 12.000 de locuri de munca vacante sunt inregistrate, la nivel national, in perioada 15-21 octombrie, cele mai multe fiind in Capitala si in judetele Timis, Bihor, Cluj, Hunedoara, Dolj, Teleorman si Brasov.

Potrivit datelor ANOFM, in saptamana 15-21 octombrie sunt inregistrate peste 12.200 de locuri de munca. Cele mai multe oferte de munca sunt in Bucuresti (780) si in judetele Timis (596), Hunedoara (451), Bihor (386), Cluj (575), Dolj (603), Teleorman (372), Brasov (391), Iasi (698), Arad (382), Prahova (507) si Caras-Severin (330), se arata intr-un comunicat de vineri al ANOFM.

Judetele cu cele mai putine locuri de munca sunt Mehedinti (38), Bistrita-Nasaud (77), Ialomita (59), Suceava (71), Dambovita (85) si Tulcea (82).

Mai multe informatii despre acest subiect pe www.mediafax.ro.

Articol recomandat de sport.ro
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Cum au reacționat englezii după decesul lui Gabi Mureșan
Citește și...
Studiu: Românii nu mai văd administraţia publică drept un dezastru, dar România rămâne ţara „dosarului cu şină”

Aproape jumătate dintre participanţii la un studiu naţional realizat de Centrul de Formare APSAP descriu experienţa cu serviciile publice drept mediocră, iar peste 8 din 10 au stat la coadă la ghişeele instituţiilor publice în ultimul an.

Angajată Metrorex în stare gravă din cauza apei care a inundat metroul. Sindicaliștii, avertisment pentru ministrul Miruță

O angajată Metrorex se află în stare foarte gravă la spital, după ce s-a infectat cu o bacterie periculoasă din apa care a inundat săptămâna trecută metroul. Sindicaliștii îl atenționează pe ministrul Miruță că și el s-ar fi putut infecta.

„Fac economie comandând online”. De ce tot mai mulți români aleg supermarketul digital în locul celui fizic

Comerțul online cu alimente a crescut în Europa cu aproape șapte procente într-un singur an, iar estimările arată că piața vânzărilor pe internet a produselor alimentare se va dubla până în 2030. 

Recomandări
Aproape 90% dintre județele din România se află printre cele mai bune regiuni europene pentru investiții

Aproape toate judeţele din România sunt incluse în categoria celor mai atractive regiuni europene pentru investiţii industriale, pe fondul dezvoltării pieţei locale şi al avantajelor competitive oferite investitorilor, potrivit unui raport Colliers.

Studiu: Românii nu mai văd administraţia publică drept un dezastru, dar România rămâne ţara „dosarului cu şină”

Aproape jumătate dintre participanţii la un studiu naţional realizat de Centrul de Formare APSAP descriu experienţa cu serviciile publice drept mediocră, iar peste 8 din 10 au stat la coadă la ghişeele instituţiilor publice în ultimul an.

Cum să te ferești de „inflația turistului” în Grecia. Ce „oferte de nerefuzat” să eviți în timpul vacanței

Vacanțele în Grecia sunt mai scumpe în acest sezon, pe fondul majorării prețurilor la cazare, transport și servicii turistice, potrivit unei analize realizate de compania de investiții Finax.