Aglomeratie la un targ de biciclete din Capitala. Care sunt cele mai populare modele

×
Publicitate

 A dat firul ierbii asa ca multi si-au petrecut o parte din zi la un salon de biciclete.

 Au revenit la moda si ar putea reprezenta chiar un stil de viata daca autoritatile nu si-ar fi batut joc si ar fi amenajat cu adevarat piste speciale in parcuri si pe sosele.

In cazul in care sunteti tentati sa faceti miscare si nu va este frica sa iesiti in trafic iata ce trebuie sa stiti inainte sa cumparati o bicicleta.

Dupa o plimbare in parc ai nevoie doar de cateva clipe ca sa pliezi o astfel de bicicleta. Franele sunt pe disc, ceea ce inseamna ca sunt mult mai sigure. Pretul porneste de la 700 de lei si urca pana la 1600.

Pe piata exista peste 10 categorii de biciclete. De aceea, inainte de a ne cumpara una, trebuie sa stim cateva lucruri esentiale.

"In primul rand la ce o utilizati, cat timp o utilizati, cand o utilizati. O bicicleta din gama city practic se utilizeaza doar in oras."

Bicicleta fat bike, reaparuta pe piata in ultimii 2-3 ani, e foarte la moda fiindca e inedita si atrage toate privirile. In primul rand are jantele foarte late, cantareste 18 kg si costa 1500 de lei.

Noutatea anului o reprezinta insa bicicleta electrica, care costa 13.000 de lei.

Si daca vrem sa facem din ciclism o activitate zilnica, ne putem orienta spre bicicletele din carbon sau aluminiu. Pot cantari doar sase kilograme, dar costa cam 6000-7000 de euro.

Sau poate va face cu ochiul bicicleta copilariei- Pegas. Pretul este insa destul de piperat. Sare de 1500 de lei.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Educatia fizica ar putea deveni obligatorie pentru prescolari. Gabriela Szabo: "Sportul inseamna educatie"

 Educatia fizica ar putea sa devina materie obligatorie in invatamantul prescolar, iar elevii de la gimnaziu si liceu ar urma sa aiba 3 sau 4 ore de sport pe saptamana.

Voluntarii care fac "curatenie" dupa curatenia de primavara. Cum ajung hainele pe care nu le mai folosesti la nevoiasi

Suntem in plina curatenie de primavara, asa ca in timp ce unii isi pregatesc casele pentru Paste, altii chiar le renoveaza. Problema este ca arunca lucrurile de care nu mai au nevoie in vazul lumii.

6.000 de oameni au participat la un semi-maraton in Bucuresti, in scopuri caritabile. Copiii au alergat 3 kilometri

 A fost o zi splendida, nici prea calda nici prea rece asa ca 6.000 de oameni au fugit de grijile zilnice pentru o cauza nobila. Cu totii au participat la un semi-maraton, care a inchis o buna parte din centrul Capitalei.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fi trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.