Traian Basescu a incurcat democratia cu birocratia!

×
Publicitate

Seful statului a mers sa viziteze locurile sfinte. Asa cum se obisnuieste la Zidul Plangerii, a lasat si un biletel cu o dorinta. Inainte, presedintele s-a recules la Biserica Mormantului Sfant.

 

Traian Basescu s-a intalnit si cu doi colegi din scoala generala, tocmai la Ierusalim. Se pare ca elevul Basescu prefera matematica si fizica, au spus cei doi, care i-au daruit presedintelui si o poza, de cand avea 13 ani.

Presedintele le-a multumit romanilor din Israel. Emotionat, a incurcat birocratia cu democratia.

Seful statului a luat la pas si bazarul din Ierusalim, oras in care a ajuns pentru prima oara.

Presedintele s-a intors marti seara in tara, dupa o vizita de stat de doua zile in Israel.

Articol recomandat de sport.ro
„Nu știu dacă mai trăiește!” Un fost pilot de F1 se teme de ce este mai rău pentru Michael Schumacher
„Nu știu dacă mai trăiește!” Un fost pilot de F1 se teme de ce este mai rău pentru Michael Schumacher
Citește și...
Ilie Bolojan, despre criza energetică: ”Fac un apel încă o dată, să luăm măsuri voluntare”. Dacia și Ford opresc producția

Premierul demis Ilie Bolojan a cerut, luni, românilor, companiilor și autorităților publice să reducă voluntar consumul de energie, din cauza crizei energetice care afectează România în special în perioada ”orelor de seară”.

PSD acuză USR că ”a blocat la CCR finalizarea a șapte hidrocentrale strategice” pentru energia României

Președintele PSD, Sorin Grindeanu, afirmă că USR și ONG-urile de mediu ”au blocat deja” proiecte precum hidrocentrale care sunt ”strategice” pentru România sau amenajarea brațului Bala al Dunării.

PSD îi cere premierului demis Bolojan să meargă la Bruxelles să ceară voie ca România să redeschidă centralele pe cărbune

Preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, îi cere public premierului interimar Ilie Bolojan să meargă la Bruxelles pentru a cere Comisiei Europene să permită României să redeschidă centralele electrice pe bază de cărbune din Valea Jiului.

Recomandări
Ilie Bolojan, despre criza energetică: ”Fac un apel încă o dată, să luăm măsuri voluntare”. Dacia și Ford opresc producția

Premierul demis Ilie Bolojan a cerut, luni, românilor, companiilor și autorităților publice să reducă voluntar consumul de energie, din cauza crizei energetice care afectează România în special în perioada ”orelor de seară”.

FOTO și VIDEO. Armata a reușit să arunce în aer o stâncă, într-o operațiune fără precedent, pentru a devia cursul Dunării

Armata a reușit, luni, să detoneze și să distrugă stânca pentru blocarea Brațului Bala, într-o operațiune fără precedent, pentru devierea cursului Dunării.

Cod roșu de caniculă extins, temperatura urcă la 41 grade Celsius la umbră. Autoritățile activează planul de măsuri | HARTĂ

ANM a extins Codul roșu de caniculă pentru vestul țării, unde marți se vor înregistra 41 de grade Celsius la umbră. În cursul zilei de luni, doar sud-estul și parțial centrul scapă de caniculă. Ministerul Sănătății a activat planul de măsuri specifice.