Gabriel Oprea l-a primit la Ministerul de Interne pe omologul tau turc, Efkan Ala. Principalele teme de discutie

×
Publicitate

Problemele migratiei ilegale, traficul de droguri si criza din Orientul Mijlociu au fost doar cateva din subiectele abordate, vineri, la sediul Ministerului Administratiei si Internelor.

Ministrul Gabriel Oprea l-a primit pe omologul sau, turc, Efkan Ala.

Oaspetele a subliniat importanta parteneriatului cu tara noastra, in contextul in care cele doua state au viziuni comune cu privire la securitatea regionala si globala, exprimate inclusiv in cadrul colaborarii in NATO.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Klaus Iohannis critica turneul lui Victor Ponta din Orientul Mijlociu: "Mod inedit de politica externa, fiecare de capul lui"

Klaus Iohannis il critica dur pe Victor Ponta pentru ca a plecat in Orientul Mijlociu fara sa se sfatuiasca inainte cu el.

Un deputat vrea sa interzica prin lege accesul minorilor la pornografie."Copilul meu a cautat desene si a dat peste altceva"

Accesul de pe telefon sau tableta pe site-urile cu continut pentru adulti le-ar putea fi interzis minorilor prin lege.

Radu Mazare s-ar putea casatori, daca va scapa din arest. Iubita fostului primar: "I-as pregati orice, numai sa vina acasa"

Sunt sanse mari ca Radu Mazare sa nu mai fie liber nici atunci cand va scapa din arestul politiei.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.